imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Mohl dodávku nových iPhonů ohrozit počítačový virus?


Firmu vyrábějící čipy A12 napadl virus, kvůli kterému byla pozastavena produkce. Může událost zpozdit dodávku nových iPhonů?

V dubnu jsme vás informovali o masové výrobě úplně nových 7nm čipů společnosti TSMC. V květnu jsme předpokládali, že začala výroba čipů pro letošní iPhony.

Vše šlo jako po másle: Apple mohl být první, který by přišel s produktem obsahující tuto technologii. Alespoň to tak vypadalo do pátku, kdy TSMC oznámilo následující:

Značná část výroby byla napadena verzí ransomwaru WannaCry a výroba čipů byla pozastavena.

Když dojde k zastavení výroby, která jede na plný výkon, neznamená to pro dodávku čipů A12 pro iPhony nic dobrého. Naštěstí byla krize zažehnána poměrně rychle a už v pondělí jela výroba na 80 % kapacity. Při takových objemech se ale i tak může jednat o velkou ztrátu.

TSMC ovšem tvrdí, že dodávky pro Apple budou schopni dodat včas. Doufejme, že je to pravda…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.