imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Možná dorazí oficiální MagSafe adaptér pro USB-C


Apple si podle všeho uvědomuje, že si uživatele odstraněním MagSafu příliš nezískal. Nedávno podaný patent ale vypovídá o tom, že firma už pracuje na řešení.

Snad jedinou věcí, která dokázala překonat vlnu nevole kolem změny portů u nového MacBooku Pro, byla zlost při odstranění MagSafu – jednoho z nejlepších řešení napájení laptopů vůbec. Každý jej miloval, nikdo si na něj nestěžoval a skutečně nám chybí. Jistě si i vy vzpomenete na to, když jste MagSafe viděli poprvé v akci. Možná jste si pomysleli, že jde o parádní vylepšení, jež ve svém životě chcete mít i vy.

01_usbc_magsafe_adapter_patent

Na jednu stranu je super, že můžeme pro nabíjení našeho notebooku využít prakticky všechny porty na zařízení. Univerzálnost USB-C nám pomáhá i při správě kabelů, jelikož vše můžeme zapojit z obou stran. Díky tomu nám i déle vydrží, dráty totiž nepřirozeně neohýbáme. Ideálním řešením by však byla kombinace obou výhod, i když uznáváme, že nejde o zrovna elegantní řešení. Uživatelé už moc dobře ví, jaký je život s adaptéry, zejména po vydání iPhonu 7 nebo právě zmiňovaného MacBooku Pro.

Podle nedávné žádosti o patent si Apple pohrává se stejným řešením, jaké využil u sluchátkového jacku. To znamená malý adaptér, jenž by měl na jednom konci klasickou USB-C koncovku, na druhé pak starý dobrý MagSafe. Sem by se pochopitelně připojovala klasická nabíječka. Patent dle všeho vznikl již před nějakou dobou, jelikož na obrázcích můžeme vidět nejstarší generaci této technologie. To by ale možná nevadilo.

Apple se v patentových dokumentech navíc rozepsal o tom, že by nemuselo jít pouze o řešení pro laptopy, adaptér by měl najít využití i u tabletů, stolních počítačů, přenosného příslušenství a all-in-one zařízení.

02_usbc_magsafe_adapter_patent

Přestože už si v současné době můžete podobné adaptéry zakoupit (dokonce i pro iPhone, pokud chcete), oficiální řešení přibalené v krabici by bylo o trochu lepší variantou. Doufejme tedy, že bude tento patent jedním z těch, který se nakonec dočká reálného zpracování. Nebo že se nějaké formy oficiálního návratu k MagSafu dočkáme. Magnetický konektor pomohl nejednomu zařízení před křemíkovým nebem, bylo by tedy fajn, kdyby se z něj vrátil i on sám.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!