imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Možná známe skutečné jméno iPhonu 8


Jasně, jasně, podmiňovací způsob v titulku, ale jméno, s nímž přišel japonský blog Mac Otakara vypadá dost rozumně. Nový speciální iPhone by se mohl stát keramickou verzí Apple Watch mezi telefony od Applu.

Apple s tímto skvělým nápadem přišel u Apple Watch – vedle normální verze hodinek vytvořil speciální verzi, která stála pořádnou pálku. Ti, kteří o ni stojí, své peníze utratí za prémiový produkt, všichni jsou spokojení. Zákazník je rád, že má něco exkluzivního, s čím se může na pochlubit, Apple je šťastný, protože právě za své zařízení dostal hodně slušné peníze.

01_possible_iphone8_name_revealed

Co byste ale řekli na to, kdybychom prozradili, že verze iPhonu s OLED displejem (o němž jsme dosud referovali jako o iPhonu 8) bude analogickou verzí keramických Apple Watch? Extrémně drahá, extrémně exkluzivní. To je totiž přesně to, co velice často přesný Mac Otakara tvrdí. Myslí si, že jméno tohoto iPhonu bude:

iPhone Edition

Proč je to důležité? Protože to je přesně přídomek, který dostaly keramické hodinky – Apple Watch Edition (Series 2). Nicméně tady ještě nekončíme.

Obrázek je pouze koncept.
Obrázek je pouze koncept.

Zpráva blogu do detailu popisuje, proč není možné, aby se v září představený telefon (představený vedle iPhonu 7s) dočkal OLED displeje. Ve hře je vedle této technologie stále klasické LCD, není ani jasné, z jakých materiálů bude šasi. Mac Otakara tvrdí, že Apple experimentuje se sklem, bílou keramikou a dobře známým hliníkem. Kromě toho jsou v centrále Applu k vidění prototypy jak s, tak bez Home Buttonu.

Technologický web říká, že věcmi, kterými si můžeme být jisti, jsou: bezdrátové nabíjení, duální kamera a použitelná část displeje bude mít kolem 5“. Slovo „použitelná“ je důležité, protože kdybychom dostali třeba bezrámečkové zařízení s displejem s úhlopříčkou 5,8“, kvůli funkčnímu proužku s virtuálními tlačítky bychom o znatelnou část dotykové plochy přišli. Velikost šasi by však díky absenci rámečků zůstala na stejné úrovni jako u aktuálních 4,7“ iPhonů.

Obrázek je pouze koncept.
Obrázek je pouze koncept.

Výše popisovaná zpráva jde trochu proti Kuově tvrzením, který o OLED displeji a bezrámečkovém iPhonu 8 mluví již nějakou dobu, o nějakém experimentování se však nikdy nezmínil. Informace o objednávce 160 milionů OLED panelů také podporuje zprávy od Kua. Proč by Apple od Samsungu kupoval tolik displejů, kdyby si použitím OLED technologie nebyli jistý? Na druhou stranu zpráva, jež popisuje pozdější datum produkce speciální iPhonu, který bude rovněž představen v září, podporuje zase spekulace Mac Otakara.

Abychom pravdu řekli, máme trochu obavu. Kdyby se speciální telefon skutečně jmenoval iPhone Edition, půjde o exkluzivní zařízení, které bude stát obrovskou sumu peněz, stejně jako keramické Apple Watch.

Zdroj: Macrumors

Fotogragfie: AlHasan Husni

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!