imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Může přijít přenosné nabíjení Apple Watch


Apple získal nový patent, v němž firma vytvořila zajímavé řešení problémů nabíjení Apple Watch na cestách. Společnost měla nápad dlouho v hlavě a v návrhu vyřešila hned několik potíží najednou.

Nabíjecí aparát pro nositelná zařízení. Tak znělo honosné jméno něčeho, o co si Apple v červenci 2015 zažádal o patent u Amerického úřadu pro patenty a obchodní známky. Od té doby americká společnost patent získala, nikdo tak teoreticky Apple nemůže zastavit v tom, aby v dalších verzích Watch přinesl i speciální řemínky schopné nabíjení. To je přesně, o co u nové technologie jde – řemínek je totiž zároveň indukční nabíječkou. Mnoho dalších firem něco podobného slibovalo, ale do současné doby jsme zatím žádný reálný produkt neviděli.

01_portable_apple_watch_charger_patent

Zařízení by si toho mnoho bralo od současné nabíječky, resp. magnetického nabíjecího kabelu. Koncovka přenosné nabíječky by vypadala jako větší a placatější hodinková baterie. Elektřina by pro přenosnost nicméně proudila z malé vnitřní baterie. Mělo by být možné i oboustranné nabíjení – vnitřní baterie by měla být schopná nabíjet hodinky a naopak. Apple se pro řešení problému podíval na všechny možnosti připojení – Lightning, USB, mini USB a řadu dalších. Dokonce firma zkoušela i dosud neviděný mini-Lightning. Vedle portu by stále fungovala možnost indukčního nabíjení, což je od Applu chytrý krok.

Aby bylo nabíjení co nejefektivnější, připojovala by se koncovka nabíječky stejně dobře, jako aktuální nabíječka, tzn. pomocí technologie MagSafe. Zbytek kabelu by byl skrytý pod nebo uvnitř řemínku. Druhá možnost zní jako šetrnější varianta pro kabel, jelikož by byla zajištěna i ochrana samotné elektroniky. Vůbec pak už nemůže být řeč o tom, že by zabudovaný kabel vypadal mnohem lépe – o estetičnosti se však u Applu občas bojíme mluvit, jelikož dokázal přijít s tak „oblíbeným“ designovým řešením u Smart Battery Case.

02_portable_apple_watch_charger_patent

Naštěstí bychom se nemuseli kvůli nabíjení Apple Watch loučit s optickým senzorem (reps. senzorem na měření tepu). Malé čiré okénko umístěné na nabíjecí koncovce by zajistilo průchodnost infravlnám, které by dosáhly až na naše zápěstí. Apple také myslel na fakt, že by podobné nabíjení tvořilo velké množství tepla, bylo by dobré uživatele nespálit. Inženýři přišli s řešením, jež by regulovalo teplotu během nabíjení, čili při aktivním používáním hodinek by se Apple Watch nabíjely nižší rychlostí. Jakmile by však uživatel hodinky sundal, nabíjení by se opět dostalo na maximální hodnotu. V patentové žádosti ale není řečeno, jak je řešena situace, kdy by naopak uživatel chtěl hodinky nasadit, jelikož by v tu chvíli mohly být hodinky opravdu horké.

03_portable_apple_watch_charger_patent

Jde o tak klasickou patentovou žádost a rádi bychom ji viděli v akci už u další generace Apple Watch nebo minimálně u příslušenství k nim. Naším hlavním přáním je však nakonec hlavně to, aby Apple skutečně patent dovedl do reálného stavu – třeba by k tomu mohl pomoci nedávno představený patent kolem modulárního řemínku pro Apple Watch.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!