imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

fidget spinner ios 11

Na iOS 11 si budete moci hrát s fidget spinnerem


Jak se dalo očekávat, brzy jsme se dočkali prvních pokusů o využití rozšířené reality. Mezi ně se zařadil i hit letošního léta, hračka fidget spinner.

Spousta lidí určitě slyšela o nové hračce fidget spinner, se kterou si všichni hrají. Tento malý vynález zahltil celý internet, ačkoliv průměrného člověka moc nenadchne. Fidget spinner je v podstatě rotující ložisko, se kterým točíte kolem jeho osy. Podle lidí vás to může velice rychle chytnout: jakmile ho vezmete do ruky, nebudete moci s ním přestat točit.

Tohoto fenoménu se rychle chopili i vývojáři aplikací a s pomocí ARKitu vydaného před týdnem tu máme první pokusy o rozšířenou realitu. Z následujících videí lze vidět, že iPhone předvádí velmi přesnou detekci pohybu, o čemž nicméně  Apple na WWDC mluvil velmi často. Jednoduché AR aplikace naleznete na všechna různá témata, od virtuálních zvířat, zombíků, dovednostních her, 3D grafů, map terénu a ze všeho nejdůležitější samozřejmě fidget spinner.

Samozřejmě, že výběr AR pro iPhone bude poněkud sofistikovanější a snad i daleko užitečnější. Apple plánuje udělat z iOS největší platformu pro rozšířenou realitu na světě, a jelikož s aktualizacemi OS přichází opravdu rychle, je velká naděje, že se mu to podaří. Pro Apple vyvíjí 16 milionů nadšenců, kterým se konečně dostalo vývojové prostředí, díky kterému mohou z iPhonů dostat úplné maximum.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!