fidget spinner ios 11

Na iOS 11 si budete moci hrát s fidget spinnerem

#Novinky
2017. 06. 13.

Jak se dalo očekávat, brzy jsme se dočkali prvních pokusů o využití rozšířené reality. Mezi ně se zařadil i hit letošního léta, hračka fidget spinner.

Spousta lidí určitě slyšela o nové hračce fidget spinner, se kterou si všichni hrají. Tento malý vynález zahltil celý internet, ačkoliv průměrného člověka moc nenadchne. Fidget spinner je v podstatě rotující ložisko, se kterým točíte kolem jeho osy. Podle lidí vás to může velice rychle chytnout: jakmile ho vezmete do ruky, nebudete moci s ním přestat točit.

Tohoto fenoménu se rychle chopili i vývojáři aplikací a s pomocí ARKitu vydaného před týdnem tu máme první pokusy o rozšířenou realitu. Z následujících videí lze vidět, že iPhone předvádí velmi přesnou detekci pohybu, o čemž nicméně  Apple na WWDC mluvil velmi často. Jednoduché AR aplikace naleznete na všechna různá témata, od virtuálních zvířat, zombíků, dovednostních her, 3D grafů, map terénu a ze všeho nejdůležitější samozřejmě fidget spinner.

Samozřejmě, že výběr AR pro iPhone bude poněkud sofistikovanější a snad i daleko užitečnější. Apple plánuje udělat z iOS největší platformu pro rozšířenou realitu na světě, a jelikož s aktualizacemi OS přichází opravdu rychle, je velká naděje, že se mu to podaří. Pro Apple vyvíjí 16 milionů nadšenců, kterým se konečně dostalo vývojové prostředí, díky kterému mohou z iPhonů dostat úplné maximum.

Přidejte komentář