imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Na jaře dorazí Planet of the Apps


Eddy Cue, seniorní vice prezident internetového softwaru a služeb Applu, se rozhovořil o druhém seriálu, jenž bude dostupný pouze skrze Apple Music.

Apple Music je aktuálně jednou z nejrychleji rostoucích zábavních služeb online, v současnosti má 20 milionů předplatitelů, a to přestože firma z Cupertina rozjela tento model až před rokem a půl. Po Carpool Karaoke okamžitě přichází s dalším pořadem jménem Planet of the Apps. V něm bude cílem jednotlivých účastníků představit porotcům své nápady na aplikaci v 60 vteřinách. Jestliže pak budou vybráni, pomohou jim v rozvoji aplikace a dočkají se i velké podpory v podobě mentorování a zkušeností nejlepších lidí ze Silicon Valley.

Eddy se o novém pořadu rozhovořil na konferenci Code Media. Myslí si, že genialita za těmito sériemi je dodržování schématu, můžete je tak sledovat z libovolného zařízení Applu. Potřebujete akorát předplatné Apple Music a okamžitě si můžete vedle klasického poslechu hudby užívat i novou sérii. A to během cestování, doma na televizi… stejně, jako to umí třeba Netflix. Kdykoliv chcete a bez otravných reklam.

Dodal také, že si podle Applu spousta lidí zbytečně předplácí kabelovou televizi (navíc je podobné předplatné v USA velice drahé) a platí za stovky kanálů, které prostě nesledují. Pro představu – sledování kabelovky v Americe vyjde na 100-160 dolarů měsíčně, Apple Music vyjde jen na 5 dolarů. Vedle toho uživatelé sledují hromadu otravných reklam, a to pochopitelně včetně těch, o které skutečně nemají zájem. Doufají v to, že jak se bude streamování klasických programů rozšiřovat, bude tu více lidí sledujících různé kanály přes celý den.

Apple sází na uživatelskou přívětivost, jelikož je Apple Music skutečně snadný na ovládání a má jednoduché uživatelské rozhraní. Služba by navíc mohla překonat i další streamovací služby, a to právě skrze vlastní pořady. Již dříve však Jimmy Iovine řekl, že se Apple Music nechce srovnávat s Netflixem nebo Spotify, protože mají v plánu přinést komplexnější konzumaci obsahu:

V Apple Music se snažíme vytvořit kompletní kulturní a popkulturní zážitek, což se děje skrz audio a video. Jestliže do mé kanceláře přijde South Park, nebudu ho vyhazovat s tím, že to nejsou hudebníci, chápete? Přijdeme se vším, co bude populární a praští nás přes nos.

– řekl dříve Iovine.

Zdroje: 9to5mac 1 a 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!