imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

prototyp ipad

Na veřejnost se dostal starý prototyp iPadu


Vždy se rádi podíváme na prototypy Applu ze začátku vývoje se vším tím zvláštním softwarem. Dnes se nám něco podobného poštěstilo, můžeme se podívat na prototyp iPadu z ledna 2010 a můžeme být rádi, že takto nevypadal finální produkt.

První iPad, pýcha a radost Steva Jobse a velice úspěšný vynález, byl vydán v roce 2010 a po dlouhou dobu byl modernizován každý rok, stejně jako je tomu do dnešních dnů s iPhonem. Po letech ale oblíbenost iPadu a celého odvětví tabletů poklesla, zejména kvůli tomu, že si většina uživatelů uvědomila, že nový iPad nepotřebuje každý rok.

prototyp ipad

První fotografie iPadu vypadají stejně jako u všech prototypů: tento je například ošklivý.  Na zadní straně lze vidět nějaké nepochopitelné šmouhy a zepředu připomíná spíše nějakou levnou čínskou náhražku. iPad na těchto fotografiích pravděpodobně nepoužívá finální sestavení a materiály, design a velikost nicméně sedí tomu, co Steve Jobs později fanouškům představil.

Pokud můžeme zdroji těchto uniknutých fotografií věřit, pak byly pořízeny tři měsíce před oficiálním uvedením na trh. Na zadní straně lze vidět nálepky znázorňující, jakému vývojovému oddělení zařízení patří a zvláštní otvory pro wifi. Naštěstí se Apple rozhodl pro čistý design a také se mu podařilo vhodně umístit bezdrátové antény.

prototyp ipad

Nálepky neobsahují pouze identifikaci vývojového oddělení. Na té vrchní je také seznam, který dodavatel přidal do zařízení jaké součástky. Kromě toho je největším rozdílem samozřejmě software, který se vůbec nepodobá iOS. Prototyp byl totiž osazen interním firmwarem pod názvem SwitchBoard. Podle zdroje byl tomuto brzkému prototypu sundán kovový obal, aby nepřitahoval moc pozornosti.

Apple svůj nynější iPad nemodernizoval již nějakou dobu, když nebudeme počítat aktualizaci z jara. Mnoho zdrojů nicméně za posledních šest měsíců potvrdilo, že Apple plánuje představit 10,5″ iPad. Ming-Chi Kuo odhaduje, že tak Apple učiní na WWDC. Ačkoliv většinou slovu analytika KGI důvěřujeme, v tomto případě zůstáváme skeptičtí, i když je nejvyšší čas vpravit do žil série iPadu Pro novou krev.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!