hero_large

Nákup Aplikací pro firmy a školy VPP

#Pro firmy
2017. 04. 02.

Volume purchase program neboli Program hromadných nákupů je nová služba, která je již dostupná v České Republice. 

02

Doposud nákup aplikací ve školách a firmách řešil přímo přes AppStore nebo iTunes, což bylo doprovázeno vytvářením velkého počtu Apple ID účtů a ruční instalaci aplikací pro každé zařízení samostatně. Tento problém řeší VPP.

Po zaregistrování vaší firmy nebo školy do tohoto programu získáte přístup k portálu, kde na jedno Apple ID můžete nakoupit neomezený počet licencí jedné či více aplikací.

01

Distribuce aplikací se může provést přes tzv. redeem code. Tento kód pošlete svému zaměstnanci, který je použije k přiřazení koupené aplikace ke svému Apple ID na jeho iPhonu, iPadu nebo Macu. Při této variantě licence zůstává u Apple ID, k němuž byla přiřazena. Jde tak defacto o darování aplikace konkrétnímu zaměstnanci či studentu.

Druhá možnost je distribuce přes MDM (Mobile Device Management). Licence aplikace je pak bezdrátově poslána do požadovaného zařízení a v případě, že zaměstnanec či student odchází nebo již aplikaci nepotřebuje, může být ze zařízení odstraněna a přidána do zařízené nového pracovníka.

03

VPP je pohodlné a jednoduché řešení, které zajistí bezproblémovou distribuci aplikací.

Pro registraci v programu VPP je potřeba poskytnout Applu základní informace o vaší firmě a D-U-N-S číslo.

Pokud potřebujete poradit nebo pomoci při implementaci, neváhejte nás kontaktovat.

Přidejte komentář