imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Nastavení Tísňových kontaktů na iPhonu a Apple Watch


Apple na ochranu uživatelů dbá opravdu hodně, ať už mluvíme o zdraví, nebo zabezpečení osobních dat. U iPhonu a Apple Watch najdeme spoustu funkcí a vlastností, kterými to americká společnost dokazuje.

Nastavení SOS kontaktů tu existovala již od dob, kdy je aplikace Zdraví základem Apple Watch. Aplikace sbírá data o vašem těle, případně o vašich sportovních aktivitách. V aplikaci Zdraví můžete sledovat svou váhu, výšku, alergie, léky. Stejně tak můžete nastavit své nouzové kontakty, konkrétně skrz Nastavení > Tíseň SOS > Přidat nouzové kontakty.

Zde naleznete nastavení kontaktů, kam můžete přidávat více čísel, jako třeba na rodiče, přátele nebo partnery. Za pomoci Zdravotního ID k nim pak získáte přístup z Apple Watch i iPhonu během několik sekund.

Na iPhonu 7 a starších modelech stačí stisknout boční tlačítko pětkrát za sebou, v tu chvíli se vedle možnosti vypnout zařízení objeví i nabídka Zdravotního ID a Tísně SOS. Na iPhonu 8 a iPhonu X stiskněte a podržte boční tlačítko spolu s jedním z tlačítek pro úpravu hlasitosti.

Odsud máte přístup k datům ze Zdravotního ID, při volbě Tísně SOS pak iPhone automaticky zavolá záchranným službám.

Stejnou nabídku získáte při podržení bočního tlačítka. Když pak tlačítko podržíte ještě jednou, zobrazí se odpočet do vytočení čísla záchranné služby pro příslušný stát. V tu chvíli zároveň iPhone nebo Apple Watch zašlou zprávu všem vašim nouzovým kontaktům s vaší přesnou lokací.

Když teď znáte všechny informace, možná by stálo za to nahlédnou do svého Zdravotního ID a vyplnit všechny potřebné informace. Jednou vám mohou zachránit život.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.