imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Nastavení zkratek pro emotikony a často používaná slova


Používání emotikon už zakořenilo v naší každodenní textové komunikaci, ale časté používání může být trochu otravné. Navíc člověk stráví hodně času tím, než najde přesně to, co hledá. V dnešním článku se podíváme na to, jak si vytvořit zkratky pro nejpoužívanější emotikony.

Představení: síla emotikon

Amy Cuddyová v jedné z přednášek na TED prozradila, jak moc nás ovlivňuje pohled jiných lidí na nás. Když si někdo například sedne do zadní řady před velmi důležitým testem a je celý zhroucený, s velkou pravděpodobností jen čeká na popravu v podobě neúspěchu. Nicméně když si někdo před začátkem zkoušky sedne do přední lavice a má tváří se sebevědomě, dává všem ostatním najevo, že test zvládne.

01_setting_up_shortcuts_for_emojis

To samé vysíláme i ostatním a lidé na základě toho tvoří závěry. Jednou z nejdůležitějších částí přednášky bylo, když profesorka Cuddyová prozradila, jak moc závisí výsledek online komunikace na použití emotikon. Vše díky nim může dopadnout skvěle, ale stejně tak i strašně. Jen si uvědomte, jaké emotikony používáte, když píšete pozdrav kamarádovi nebo svému partnerovi. Snad každý používá pro obě formy komunikace jiné smajlíky.

Jak vytvořit zkratku pro emotikony

Hledání toho perfektního smajlíka může zabrat nějaký čas, až je to otravné. Hodně lidí tak na používání emotikon v konverzacích rezignuje. Nicméně existuje řešení, kdy si pro své nejpoužívanější emotikony můžete nastavit zkratky. Pět až deset zkratek si bez problému zapamatujete, a přitom budete mít dostatečnou zásobu smajlíků, které stačí pro prakticky kompletní komunikaci. To samé můžete udělat pro nejčastěji používaná slova či fráze. Svou vaginu tendinis tak můžete ušetřit od hodně práce navíc.

02_setting_up_shortcuts_for_emojis

Teď, když jste si konečně našli strašlivou pravdu o tom, kde ji naleznete a o co přesně jde, se můžeme podívat, jak šlachové pochvy ruky ochránit:

Na iOS 10 a novějším:

  1. Otevřete Settings > General.
  2. Sjeďte na možnost Keyboard.
03_setting_up_shortcuts_for_emojis
  1. Klikněte na nabídku Text Replacement.
  2. Nové prvky můžete přidávat v pravém horním rohu.
  3. Jestliže máte vše nastavené, klikněte na save.
04_setting_up_shortcuts_for_emojis

Hotovo. Pokud jste všechno udělali správně, výsledek by měl vypadat následovně:

05_setting_up_shortcuts_for_emojis

Dříve jsme již měli článek o tom, jak to samé můžete provést na svém MacBooku.

Poznámka: i když se nebudete řídit postupem výše, vaše vagina tendinis bude v pohodě.

Pokud jste vynechali něco z událostí minulého týdne, všechny nejdůležitější informace z WWDC naleznete na této stránce.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!