imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

imessage

Nastavujeme iMessage


Tuto službu používá nespočet lidí, na druhou stranu toho o ní spousta moc neví. Pojďte si s námi projet nastavení nativní služby Applu pro psaní zpráv.

iMessage je skvělá služba pro odesílání zpráv. Jde o nativní aplikaci všech iPhonů a kromě samotného psaní zpráv s sebou přináší ochranu dat a faktor nativní aplikace. Vše se dá samozřejmě nastavit přesně podle vašeho gusta.

imessage

SMS, MMS, iMessage

Pokud jste ve světě iOS noví, může se vám zdát aplikace Messages zprvu poněkud matoucí. Ve skutečnosti je ovšem naprosto jednoduchá. Jedna aplikace totiž zvládá tradiční SMS, MMS i iMessages. Vypnutím MMS můžete zamezit posílání obrázků lidem, kteří nemají iPhone. Operátor si za ně navíc většinou účtuje peníze navíc a je tedy lepší je zcela vypnout. Vypnout můžete také příjem a odesílání iMessages.

Odeslat jako textovou zprávu

Funguje to i opačně. Pokud nemáte připojení k internetu, můžete poslat iMessage zprávu jako běžnou SMS. To se vám hodí v případě, kdy chcete odeslat zprávu majiteli iPhonu, ale nemáte přístup k internetu. Když ponecháte tuto funkci zapnutou, budete mít jistotu, že vždy dorazí k jejímu příjemci.

imessage

Filtrování zpráv

Zprávy se dají filtrovat dvěma způsoby. Jedním je filtrovat neznámé kontakty, díky čemuž budou zprávy od neznámých čísel zobrazeny samostatně a nebudou na ně upozorňovat notifikace. Také si můžete vytvořit seznam blokovaných čísel, od kterých nechcete dostávat žádné zprávy.

Přečteno, nebo ne?

V nastavení můžete vypnout odesílání potvrzení o přečtení všeobecně pro všechny, nebo pro každou konverzaci zvlášť. Podle jedné psychologické studie odesíláme potvrzení o přečtení pouze uživatelům, ke kterým máme nějaký citový vztah. Tím se ale samozřejmě řídit vůbec nemusíte.

imessage

Správa audio zpráv

V iMessage si můžete nastavit automatické mazání audio zpráv. Jde o podobnou funkci jako ve Facebook Messengeru. Jestliže chcete mít vaše zprávy o něco více zabezpečené, určitě si ji nastavte v menu „Expire“. K tomu se váže i funkce „Raise to Listen“, která vám zprávu automaticky přehraje a nabídne odpověď. Nastavit můžete i délku uchování textových zpráv.

Režim nízké kvality obrázků

Toto nastavení zkomprimuje odesílané obrázky a tím šetří vaše data. V náhledu žádný rozdíl nepoznáte, ten je nepatrně vidět pouze v zobrazení na celou obrazovku. Vhodné zejména při přeposílání meme obrázků z 9gagu, díky čemuž můžete ušetřit velkou spoustu dat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.