imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

lego programování s ios

Naučte své děti programovat pomocí LEGO robotů!


iPhone a LEGO mohou představovat skvělou zábavu, a ne jen pro zlepšení vašich dovedností. A ne pouze pro děti.

Některým z vás určitě něco říká produktová řada LEGO Mindstorms. Jde o zábavnou hru, u které se mohou lidé naučit základy programování. Pro ty nejmenší pak přichází řada Boost, která je o něco jednodušší, ale rozhodně jí nechybí kompatibilita s iOS. Při vytváření vašeho dokonalého robota tedy bude jediným omezením vaše představivost.

lego boost programování s ios

Na řadě Boost je skvělý její nenápadný způsob, jakým děti učí dovednosti klíčové pro budoucí programování. Nepředstavujte si ale nekonečné řádky kódu, berte to jako skládání jednoduchých algoritmů dohromady z nespočtu návodů. Díky ovládacímu zařízení a senzorům mohou roboti vykonávat řadu pohybů a hlasových příkazů.

lego boost programování s ios

Výrobce doporučuje „chytré Lego“ pro děti od 7 let. Bylo by vážně skvělé, kdyby se tyto hračky dostaly do škol a mohly by si je tak vyzkoušet spousty dětí. Starší děti by se totiž díky nim mohly začít věnovat programování a vytváření nových věcí aktivněji. Navíc pravděpodobně neexistuje dítě, které by si s Legem hrálo nerado.

lego boost programování s ios

Boost obsahuje návod na sestavení 5 modelů, včetně robota Varnieho. Stavební kostky se skládají kolem pohybového aparátu, přes který model přijímá příkazy z vašeho telefonu. Přidávat můžete i další senzory, například senzor měření intenzity světla nebo pohybový senzor, které do hraní přidávají nepřeberné množství možností. Roboty můžete naučit i mluvit, tudíž je můžete například naučit, aby se při naražení o zeď omluvili.

lego boost programování s ios

Sada o 543 součástkách vyžaduje napájení šesti AAA bateriemi a iPhone nebo iPad. Samozřejmě nesmí chybět obrovská dávka kreativity a představivosti. Zjednodušená aplikace s rozhraním přizpůsobeným pro děti se dá stáhnout z App Storu a řadu Boost půjde od druhé poloviny roku 2017 zakoupit za zhruba 4 000 Kč.

Zdroj: Tech Crunch a AppleInsider

Beoplay
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!