imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

lego programování s ios

Naučte své děti programovat pomocí LEGO robotů!


iPhone a LEGO mohou představovat skvělou zábavu, a ne jen pro zlepšení vašich dovedností. A ne pouze pro děti.

Některým z vás určitě něco říká produktová řada LEGO Mindstorms. Jde o zábavnou hru, u které se mohou lidé naučit základy programování. Pro ty nejmenší pak přichází řada Boost, která je o něco jednodušší, ale rozhodně jí nechybí kompatibilita s iOS. Při vytváření vašeho dokonalého robota tedy bude jediným omezením vaše představivost.

lego boost programování s ios

Na řadě Boost je skvělý její nenápadný způsob, jakým děti učí dovednosti klíčové pro budoucí programování. Nepředstavujte si ale nekonečné řádky kódu, berte to jako skládání jednoduchých algoritmů dohromady z nespočtu návodů. Díky ovládacímu zařízení a senzorům mohou roboti vykonávat řadu pohybů a hlasových příkazů.

lego boost programování s ios

Výrobce doporučuje „chytré Lego“ pro děti od 7 let. Bylo by vážně skvělé, kdyby se tyto hračky dostaly do škol a mohly by si je tak vyzkoušet spousty dětí. Starší děti by se totiž díky nim mohly začít věnovat programování a vytváření nových věcí aktivněji. Navíc pravděpodobně neexistuje dítě, které by si s Legem hrálo nerado.

lego boost programování s ios

Boost obsahuje návod na sestavení 5 modelů, včetně robota Varnieho. Stavební kostky se skládají kolem pohybového aparátu, přes který model přijímá příkazy z vašeho telefonu. Přidávat můžete i další senzory, například senzor měření intenzity světla nebo pohybový senzor, které do hraní přidávají nepřeberné množství možností. Roboty můžete naučit i mluvit, tudíž je můžete například naučit, aby se při naražení o zeď omluvili.

lego boost programování s ios

Sada o 543 součástkách vyžaduje napájení šesti AAA bateriemi a iPhone nebo iPad. Samozřejmě nesmí chybět obrovská dávka kreativity a představivosti. Zjednodušená aplikace s rozhraním přizpůsobeným pro děti se dá stáhnout z App Storu a řadu Boost půjde od druhé poloviny roku 2017 zakoupit za zhruba 4 000 Kč.

Zdroj: Tech Crunch a AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!