imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Nejlepší aplikace, které stojí euro


Na svém účtu vždy najdete jedno opuštěné euro (nebo nějakých 27 korun) na to, abyste si jen tak koupili aplikaci, zejména pokud jde o opravdový skvost. Posbírali jsme pro vás několik aplikací, jež jsou podle nás super, a rozhodně bychom vám je doporučili.

Plague INC.

V tomto případě jde o klasického požírače času, který patřil dlouhá léta mezi nejstahovanější hry na App Storu. Jestliže si chcete zahrát komplexní a napínavou hru, zatímco ji můžete pustit úplně kdekoliv, rozhodně zde s jedním eurem neváhejte. Jde o simulátor pandemie, přičemž vy z pohledu nákazy děláte rozhodnutí a ovlivňujete, jak postihnete jednotlivé části světa. Můžete svrhnout prezidenty, smazat z povrchu země národy či celou populaci. To vše podle toho, jak svůj virus vyvinete. Ve hře pochopitelně můžete utratit mnohem více než jedno euro a ulehčit si tak průchod hrou.

I když nepatříte mezi klasické mobilní hráče, doporučili bychom se na hru podívat i tak.

01_best_apps_for_one_euro

Bokeh Pro Camera

Jestliže jste si dosud mysleli, že kvalitní bokeh (či zjednodušeně efekt rozostření) je výsadou jen profesionálních fotografů, je čas vše znovu zvážit. I vy na své fotografie z iPhonu můžete aplikovat různé efekty rozmazání a vytvořit velice kvalitní fotky s tímto výsledkem. Přestože se neřadíme mezi fanoušky instagramových fotografií, máme neustále oči otevřené a rádi zkoušíme nové efekty. Každý den se něco objeví. Rozhodně nejde o nejdůležitější aplikaci na našem telefonu, ale jelikož stojí jen euro, jde o skvělou cestu, jak perfektně doladit své fotografie.

02_best_apps_for_one_euro

Modern Atlas Travel & City Maps

Pokud máte rádi přírodu, čerstvý vzduch nebo prostě jen milujete cestování, vývojáři s touto aplikací mysleli přímo na vás. V rámci ní totiž dostanete 21 tisíc cestovatelských knih, řadu speciálních map, virtuální prohlídky a obrovskou řádku fotek – to vše samozřejmě za jedno euro. Aplikace je perfektní pro všechny, kteří se ještě nedokázali rozhodnout, kam se v létě vydají. Komunita navíc upravuje a hodnotí obsah stejně, jak je tomu třeba u TripAdvisoru nebo podobných služeb. My jsme si apku skutečně zamilovali a pro nás už patří mezi „nutnost“.

03_best_apps_for_one_euro

TinType

Na App Storu nalezneme takové množství skvělých aplikací pro pořizování fotek, že bychom je ani nedokázali spočítat. Některé z nich však dost vystupují. Jednou z nich je i TinType, jíž můžeme využít k dodání závěrečného efektu námi pořízeným fotografiím – jak se sami můžete přesvědčit níže, fotky pak dostanou styl, jako byste je vyfotili před 50 lety. Několika kliknutími je možné přidávat jednotlivé efekty, jež fotku naženou o desítky let dozadu, nebo si třeba jen pohrávat s ostrostí. Díky aplikaci vytvoříte skvělé retro efekty, pochopitelně nechybí ani převedení do černobílé. Už vidíme ty zástupy babiček, které na svém iPadu upravují vzhled fotek vnoučat. Retro-horečka je tu stále!

04_best_apps_for_one_euro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!