imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Nejlepší reference na Apple ve filmech Pixaru


Kdo by neznal Příšerky s.r.o., Auta nebo Wall-E? Vsadíme se ale, že jste nevěděli, že ve všech těchto filmech naleznete spoustu referencí na různé produkty Applu.

Možná víte, že když Steve jobs odešel v roce 1986 z Applu, rozhodl se od Lucasfilmu odkoupit akcie Pixaru. Od té doby byl až do roku 2006 jeho největším akcionářem a jednu chvíli byl dokonce jediným vlastníkem.

Nelze se tak moc divit, že ve filmech od Pixaru lze nalézt reference na Apple a několik dalších firem. Pojďme si nyní představit tři nejzřetelnější.

Příšerky s.r.o.

V jedné scéně drží Mike Wazowski časopis, na kterém je vyobrazen se svým přítelem James P. Sullivanem. Pokud se zadíváte pořádně, všimnete si na zadní straně časopisu počítače s reklamou „Scare Different“. Jak je známo, již od roku 1997 je mottem Applu „Think Different“ a není tak těžké si dát dvě a dvě dohromady.

Wall-E

Andrew Stanton, režisér Wall-E, v jednom rozhovoru prozradil, že chtěli schválně navrhnout EVE takovým způsobem, aby připomínala produkty Applu. Dokonce se kvůli tomu radili i s Jony Ivem.

Auta

Další reference je tak jasná, že snad ani nejde o referenci, ale o veřejnou reklamu. V jednom ze závodů se objeví jezdec s názvem Mac iCar s logem Applu a číslem 84. První Macintosh spatřil světlo světa v roce 1984…

Zdroj: Mashable

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.