imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Nejstaršímu vývojáři na WWDC je 82 let


Vedle všech různých produktů a oznámení je WWDC hlavně o vývojářích samotných. Ani během úvodní keynote na tento fakt Tim Cook nezapomněl a připomenul nejmladšího a nejstaršího vývojáře na akci. A právě nejstarší vývojářce, Masako Wakamiyaové, se nelíbil fakt, že byly všechny aplikace jen pro mladší publikum. Začala tedy brát online lekce a připojila se do skupiny vývojářů na App Storu.

Je krásné, když i na podzim svého života najde člověk pozitivní směr a zábavu pro dlouhé dny v penzi. Můžete najednou uvidět svou tvář na plátně jedné z největších technologických akcí na světě. Přesně to se stalo Masako Wakamiyaové, která magazínu Fortune prozradila, že nemohla najít na App Storu žádné aplikace pro lidi jejího věku – tak ji prostě začala sama vyvíjet.

01_oldest_and_youngest_developers_at_wwdc

Nenašla jsem žádné aplikace pro starší, rozhodla jsem se tak vytvořit svou vlastní… Technologie se staly mým novým koníčkem.

Wakamiyaová získala svůj první počítač v 60 letech a v březnu vydala svou první aplikaci o japonském festivalu panenek (Hinamatsuri). Aplikace poskytovala informace ohledně celé akce. Je možné si zpomalit hlas průvodce, takže každý bude dobře rozumět a snadněji aplikaci používat. Aplikaci Hinadan od starší dámy naleznete na App Storu.

02_oldest_and_youngest_developers_at_wwdc

Vedle nejstaršího vývojáře na akci Apple nezapomněl ani na toho nejmladšího. Je jím Yuma Soerianto, kterému bylo právě deset let a dorazil na WWDC z Melbourne. Mladý klučina začal s programováním už v šesti letech. Začal se učit na code.org a trénoval za pomoci obsahu Apple iTunes U publikovaného Stanford University. Mladík za poslední čtyři roky publikoval již čtyři aplikace, jako třeba Weatcher Duck, což je aplikace předpovědi počasí pro děti.

Podle zákulisních informací během dvacetihodinového letu z Austrálie vytvořil další aplikaci, která má ke každému produktu přidávat místní daň. Mladý fanoušek Applu přicestoval na WWDC díky grantu od společnosti, stejně jako tomu bylo v případě Wakamiyaové. Apple rozeslal vývojářům stovky volných vstupenek, aby zvýšil diverzitu během svých akcí.

Keynote Address Opens Apple Worldwide Developers Conference

Dříve bylo cool, když jste měli nejnovější a nejlepší věci. Teď je cool, když ty nejlepší věci skutečně tvoříte,“ řekla Esther Hareová, marketingový manažer vývojářů Applu. „Potřebujeme vývojáře ze všech různých prostředí.

Výše zmíněný Yuma Soerianto spustil vlastní kanál na YouTube jménem Anyone Can Code, kde publikuje videa o programování aplikací pro iOS ve Swiftu. Apple začal se Swiftem minulý rok a je kompletně určený začátečníkům a nejmladším vývojářům. Sami můžete na iPadu zdarma stáhnout Swift Playgrounds, v nejnovější verzi navíc můžete v reálném čase programovat třeba LEGO roboty.

Zdroj: Fortune

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!