imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

foxconn obří nabídka toshiba

Největší partner Applu Foxconn chce koupit Toshibu


Apple by měl velice rád výrobu pamětí pro své iPhony ve vlastních rukách a tak se přetahuje o technologii společnosti Toshiba, která je momentálně na prodej. Zálusk si na ni dělají i dva dodavatelé cupertinské společnosti, TXMC a Foxconn. Druhý jmenovaný přitom nyní učinil neodolatelnou nabídku.

Flashové čipy NAND v chytrých telefonech jsou stejně důležitou součástí iPhonů jako procesor nebo RAM. Jde o malé čipy, které fungují na stejném principu jako SSD v počítačích a výrobci jich musí vyrábět čím dál více a s větší kapacitou. Apple nerad spoléhá v obchodu na náhodu: když někdo prodává autorská práva, přijde s nabídkou jako první, i když to není tak jednoduché, jak se může zdát.

foxconn obří nabídka toshiba

Na jednu stranu není Apple jediný, kdo má spoustu peněz a rád by vlastnil technologii, kterou vlastní jen málokdo. Na druhou stranu peníze ještě nemusí znamenat všechno. Tchajwanská společnost Foxconn s vedením v Číně nabídla za Toshibu 27 miliard dolarů, což je podle The Wall Street Journal nejvyšší nabídka ze všech zájemců.

Japonský premiér Shinzo Abe by ale rád udržel jednu z největších společností země v japonských rukách nebo ji alespoň prodal americké společnosti s vazbami na Japonsko. Nicméně nabídka Foxconnu je tak obrovská, že ji možná nebudou moci odmítnout a i premiér Abe bude mít o čem přemýšlet.

foxconn obří nabídka toshiba

Podle analytiků má nyní Toshiba a její oddělení na čipy NAND hodnotu 1,5-2 biliony jenů. Nabídka Foxconnu 27 miliard dolarů přitom odpovídá zhruba 2,8 bilionům jenů. Toshiba zprvu oznámila, že svou technologii prodá zájemci, který poskytne nejvyšší nabídku a který bude schopen provést transakci nejrychleji. Foxconn je tedy momentálně ve vedení, což je dobrá zpráva i pro Apple, ačkoliv samozřejmě ne tak dobrá, jako kdyby soutěž vyhrál on sám.

Cupertinská společnost by se díky tomuto mohla opět o něco přiblížit větší nezávislosti na ostatních dodavatelích a tím vylepšit spolupráci softwarového a hardwarového oddělení. Z obchodu by mohli těžit i uživatelé, jelikož by klesly výrobní náklady. Podle některých zpráv by si chtěl Apple vyrábět také unikátní grafické čipy a Foxconn učinil nabídku 3,5 miliardy dolarů za Sharp. Snaží se Apple dostat vše pod jednu střechu?

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!