imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

justin timberlake

Největšími hvězdami budou šéfové technologických společností


Justin Timberlake se ve svém nejnovějším videoklipu vžil do role jedné z největších legend odvětví, Steva Jobse. Nový hit amerického zpěváka a herce vypráví o nejvlivnějších lidech přítomnosti a budoucnosti, o vedoucích osobnostech těch největších technologických společností světa.

Tenisky, kulaté brýle a rolák. O kom je řeč? Všem se jistě vybaví spoluzakladatel a bývalý CEO Applu Steve Jobs. Jeho vzhled je stále ikonický a nelze ho přehlédnout, stejně jako ty největší popové hvězdy. Rozdílem mezi nimi je ale to, že hvězdy mohou děkovat lidem jako je Steve Jobs, protože vytvořili satelity, internet a další věci, které jim na cestě za slávou výrazně pomohly.

Informační technologie jsou natolik spojené s naším každodenním životem, že inženýři a designéři pracující v zákulisí zábavního průmyslu na nás mají větší vliv než samotní umělci. A přesně o tom je nová skladba Justina Timberlaka Filthy. Video může působit dojmem, že v budoucnu budou mainstreamovými hvězdami právě osobnosti jako Steve Jobs.

Scéna se odehrává v Malajsii na Pan-Asian Deep Learning Conference v roce 2028, na které Justin Timberlake představuje robota, který dokáže dokonale kopírovat jeho pohyby a výstup. Celá prezentace je jedna velká show, CEO tančí a diváci nemohou odtrhnout oči. Toto je popkultura dané doby. Samotný klip přitom není od reálných technologických prezentací tak daleko. Představitelé Applu ani nemuseli tančit, ale jejich vystoupení jsou i tak legendární. Stačí si vybavit Jonyho Ivea nebo Craiga Federighiho a.k.a. Hair Force One.

Nicméně i samotné uvedení produktu se může zvrhnout v jednu velkou party. Prezentace bývalého CEO Microsoftu Steva Ballmera byly plné velkolepých a provokativních momentů. I Bill Gates to občas dokázal pekelně rozjet. Samozřejmě nemůžete po CEO technologické společnosti chtít, aby na pódiu předváděl ladné pohyby, Timberlake má tedy z tohoto hlediska menší výhodu.

Zdroj: Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.