imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

ces 2018

Nejzajímavější produkty pro Apple na CES


Tento týden se v Las Vegas konala velkolepá Consumer Electronics Show. Návštěvníci zde mohli jako vždy spatřit všemožné technologické vychytávky. V tomto článku se podíváme na ty, které se nějakým způsobem týkají Applu.

Ačkoliv se Apple výstavy CES přímo neúčastní a své produkty a služby prezentuje na svých vlastních Keynote, neznamená to, že se ho tato velkolepá show netýká. Spousta výrobců prezentuje výrobky kompatibilní výhradně s produkty Applu a jeho ekosystémem. Pojďme se podívat, co jsme mohli vidět letos.

Žárovky Philips Hue, Hue Entertainment

Oblíbená rodina světel Philips Hue dostala nového člena v podobě osvětlení pro zahrady, terasy, příjezdové cesty a všeobecně venkovní použití. Ceny zařízení prozatím nejsou dostupné, rozhodně je ale půjde ovládat pomocí iPhonů a iPadů.

ces 2018

Podobně jako u funkce Hue Entertainment, díky které se může světlo měnit v závislosti na barevném podání hry, filmu nebo hudby a vytvářet tak výjimečné světelné efekty. Philips v rámci novinek představí také novou aplikaci pro iOS a Hue Sync pro Mac.

ces 2018

Produkty Phillips Hue můžete zakoupit zde.

Nanoleaf Light Panels

Zůstaneme u světel. Nanoleaf je znám pro své trojúhelníkové světelné panely. I tato společnost ale přichází s něčím novým. Vydala totiž dálkové ovládání ve tvaru dvanáctistěnu. Každá z 12 stran má přednastavenou jinou akci a stačí se jí jen dotknout.

ces 2018

Kromě ovladače přibyly i nové čtvercové panely. Ty mají dotykovou vrstvu a jednoho po druhém tak můžete zapnout, nebo vypnout. Díky zabudovanému senzoru pohybu budou svítit podle toho, kde a zda se v pokoji vůbec nacházíte. Samozřejmě vše s podporou HomeKitu.

ces 2018

Kohoutek a sprcha Kohler

HomeKit se z rukou tohoto výrobce objevuje na nejméně očekávaných místech. Pomocí Siri můžete ovládat vodovodní kohoutek Sensation od společnosti Kohler. Ten neumí pouze pustit a zastavit vodu, ale rozpozná také míry. Například můžete do dřezu položit hrnec a kohoutku přikázat, aby ho napustil 5 litry vody.

Zajímavý je i sprchový systém DTV+. S jeho pomocí si mohou uživatelé nastavit různé „zážitky“ a vytvářet si vlastní profily s teplotou vody, hudbou, světly a tak dále. Poté stačí Siri požádat o rychlou ranní sprchu a ona už si se vším poradí.

ces 2018

Podpora HomeKitu pro Belkin Wemo a bezdrátové nabíječky

Produkty Wemo od společnosti Belkin se dočkaly podpory HomeKitu, zejména chytrých zásuvek a světelných vypínačů. Pomocí Wemo Bridge navíc aktualizují své stávající produkty.

Úspěšné jsou také jejich bezdrátové nabíječky. Nabízí spoustu různých typů: stojící, placaté, barevné, do auta atd. Všechny jsou kompatibilní s iPhonem 8, iPhonem 8 Plus a iPhonem X.

ces 2018

DJI Osmo Mobile 2

Pokud pravidelně natáčíte videa, určitě jste slyšeli o stabilizační tyči Osmo Mobile. Druhá generace je na cestě a s ní i příznivější cenovka, jednodušší ovládání a prodloužená výdrž baterie.

ces 2018

HyperDrive 8in1 USB-C HUB

Ačkoliv jde pouze o projekt na Kickstarteru, vynález od HyperDrive má potenciál vyřešit omezený počet portů USB-C u nových MacBooků. Jde o hub zahrnující 4K HDMI, Gigabit Ethernet, čtečku micro SD a SD karet, 3 USB-A 3.1 a USB-C. A také dost dobrý 7,5 W bezdrátovou nabíječku pro iPhony. Sice se nejedná o ten nejkrásnější model z kolekce, o jeho užitečnosti ale žádné pochyby nejsou.

ces 2018

Pokud byste raději něco pohlednějšího, zamiřte prosím tímto směrem.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.