imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

To nejzajímavější ze zprávy Applu k prvnímu kvartálu


Tento článek je strhnutím všech zajímavých čísel, jež máme možnost nalézt ve včerejší zprávě Applu, která se zaměřuje na první kvartál 2017. Objevíme několik fascinujících dat kolem nových iPadů a dojde i na zajímavý přeřek Tima Cooka.

Včera byl už podle tradice čas na vyhodnocení prvního kvartálu fiskálního roku. Apple na základě dat neměl žádný důvod truchlit, jelikož dokázal negativní tendence otočit do nejlepšího čtvrtletí historie. Po zveřejnění dat se již tradičně konal konferenční hovor, na němž se rozebíraly čerstvě vydané výsledky. Podívejte se na několik zajímavých informací, které jsme mohli během konference postřehnout.

01_highlights_from_apple_q1_report

Apple

 • Za první kvartál 2017 bylo prodáno 78,3 milionů iPhonů, 13 milionů iPadů (85% podíl na trhu s tablety dražšími než $500) a 5,3 milionů Macintoshů. Společnost tímto výsledkem opět dosáhla na nejvyšší kvartální příjem v historii, během tří měsíců vydělala 78,4 miliard dolarů. Lepší přehled o číslech naleznete v předchozím článku.
 • Cílem společnosti byl růst do Číny. Vypadá to, že je Apple na správné cestě, jelikož hned 50 % všech prodejů mají na starosti noví uživatelé a uživatelé, kteří přecházejí z jiného zařízení.
 • Tim Cook doufá během prezidentského mandátu Donalda Trupma v daňovou reformu, aby mohl Apple přinést svých 200 miliard dolarů zpět do Spojených států bez následků. Možná by pak ale stálo za úvahu nejít do nového prezidenta tak ostře, když od něj Tim něco chce.
 • Když byl Cook dotázán, proč Apple podal žalobu na Qualcomm, odpověděl, že soudní spor pro něj není žádná radost a že volba padla, protože šlo o poslední cestu. Cítil prý, že firma už v této situaci nemá žádnou jinou možnost.
02_highlights_from_apple_q1_report

Služby

 • Apple má nyní pod svými křídly více než 150 milionů platících uživatelů v rámci svých služeb s předplatným.
 • Uživatelé jen v prosinci utratili více než 3 miliardy dolarů za více než 2,2 milionů aplikací. To je pochopitelně dobrá zpráva i pro vývojáře, ti tak za celou historii získali již více než 60 miliard dolarů.
 • Počet uživatelů Apple Pay se ztrojnásobil, v rámci počtu plateb vygeneroval 500% růst.
 • Luca Maestri, finanční ředitel Applu, tvrdí, že se rapidně zvyšuje poptávka po úložných službách na iCloudu. Důvodem je však spíše větší rozmach 4K videí než nějaká strategie Applu.
 • „Software a služby“ samotné mají dle očekávání dosáhnout až takové velikosti, že se dostanou do Fortune 100 po bok dalších firem.
03_highlights_from_apple_q1_report

iPhone/iPad

 • Tim Cook prozradil, že firma špatně odhadla popularitu iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus – lidé jich kupovali mnohem více, než si původně mysleli.
 • Cook také poznamenal, že zájem lidí přejít na iPhone z jiného zařízení je nejvyšší v historii.
 • iPhone 7 Plus je nejoblíbenějších variantou Plus všech dob.
 • Ve Spojených státech rostly prodeje iPhonů dvouciferným číslem, a to částečně i díky programu na každoroční upgrade.
 • Cook je stále oddán budoucnosti iPhonu a možná poodkryl něco z blízké budoucnosti: „Myslíme jinak ohledně mnoha věcí; možná je tohle (další iPhone pozn. red.) další z nich.“
 • Vzhledem k počtu updatů se na iPady příliš nedostalo. Od tří nezávislých zdrojů však známe tři informace o dalších aktualizacích. Zaprvé by měl letos přijít nový iPad. Zadruhé jej můžeme čekat v následujících 90 dnech. Zatřetí pravděpodobně ne v březnu. Nic zásadního, pořád je to ale víc, než co jsme věděli dříve.
04_highlights_from_apple_q1_report

Mac, Apple Watch a další

 • Divize Mac měla historicky nejvyšší příjem za jeden kvartál, a to díky řadě nově příchozích, kteří se do ekosystému Macu dostali poprvé. Teoreticky tak Macy přetáhly množství uživatelů od PC.
 • Tim Cook se dopustil i malého přeřeku, když o nejnovějším MacBooku Pro mluvil jako o „MacBooku Touch s Touch Barem“. Šlo jen o chybu, nebo prozradil něco, na čem se pracuje a v hlavně má proto sousloví již spojené?
 • První kvartál 2017 byl teoreticky nejúspěšnějším pro Apple Watch, poptávka byla tak vysoká, že jich firma nestíhala vyrobit dostatek. Není to žádné překvapení, jelikož jde o jeden z produktů s nejvyšší spokojeností na trhu. Díky tomu Apple Watch získaly nejvyšší podíl na trhu.
 • Prodeje AirPods jdou teoreticky velice dobře.
 • Více než milion uživatelů používá CarPlay.
 • Více firem nyní vyrábí příslušenství pro HomeKit. Cook tohoto příslušenství rovněž využívá – vaří si takto kávu, zapíná a vypíná světla, zapaluje svůj krb, a když odchází z domu, telefon za něj automaticky zamyká dveře.

Zdroj: iMore

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!