imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Několik dalších fotografických tipů od Applu


Všichni rádi fotíme s iPhony, Apple to ví moc dobře. To je důvod, proč přišel ještě s několika dalšími videi, v nichž ukazuje pár fotografických tipů, díky nimž můžeme dělat ještě lepší fotky. Stačí si dát pozor na několik drobností a pozdvihnout svůj instagramový život o další úroveň.

Využívejte světel na ulici!

Jestliže máte pocit, že už není dost velké světlo na to, abyste udělali dobrou fotku, nemusíte okamžitě sahat po blesku. Často totiž udělá víc škody než užitku. Místo toho zkuste využít veřejného osvětlení – ve městech je jedna lampa za druhou, i když jdete zapadlejší uličkou uprostřed noci. Najděte správný úhel, připravte si model a vypněte blesk.

Najděte nejlepší kompozici a zaostřete na konkrétní místo, ať vám expozice nelítá nahoru a dolů. Když bude potřeba, posuvníkem ji pak můžete sami doladit. Teď už jen musíte počkat na nejlepší expozici a udělat fotku ve správný moment. Přestože tohle není nejjednodušší rada pro úplné nováčky, po několika fotkách se vám dostane pod kůži.

Držte se horizontu!

Hodně lidí fotí své záběry krajin na iPhone, ten máme pořád po ruce. Na nějaký výšlap s obrovskou zrcadlovkou to většinou není. Někdy však může být až trochu smutné, jak špatně fotky dopadnou. Hlavním důvodem často bývá fakt, že máte nakřivo horizont – když pak fotku upravíte a oříznete, ztratíte původní kompozici.

Naštěstí i pro to existuje řešení. V nastavení fotoaparátu si můžete snadno zapnout mřížku, díky které budete mít jasný přehled o tom, zda je horizont v linii. Tato metoda vám pomůže k tvorbě harmoničtějších záběrů, skoro jako u profíků.

Světla jsou s vámi!

Pokud jste vždy záviděli ostatním, jak krásné fotky dělají, toto video je právě pro vás. Není nic překvapujícího na tom, že jedním z klíčových aspektů každé fotografie je správné využití světel – to znamená tak, abyste stíny a nasvícení využili ve svůj prospěch. Opět je důležité najít správný zdroj světla a vhodně se postavit, stejně jako vhodně umístit svůj model.

Abyste získali oslňující výsledky, pokuste se dosáhnout co největšího kontrastu. Silné barvy s tím mohou pomoci, stejně tak je důležitá i správná kompozice – nikdy z fotky neodřezávejte nohy, ruce nebo hlavu!

Osvícení? Osvícení!

Vzpomínáme si na moment, když jsme poprvé viděli film Zápisník jedné lásky – seděli jsme na gauči, spadla nám čelist a s přihlouplým úsměvem jsme sledovali první scénu, která začínala krásnou siluetou. Není složité podobnou siluetu vytvořit ani na iPhonu, pokud si ale nedáte pozor na celou řadu drobností, může vám z toho vyjít něco strašného.

Základem je nižší expozice a umístění hlavního zdroje světla (většinou slunce) přímo za model. Jakmile získáte nejvyšší kontrast, dosáhnete kýženého výsledku. Perfektní silueta vám pak zvládne zajistit stovky lajků na Facebooku, takže si s ní pohrávejte podle potřeby.

Ať nafotíte co nejvíc krásných fotek se správným nasvícením!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!