imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Nepodlehněte novým pokusům o phishing v iMessage


Navzdory přísným pravidlům a regulacím se i k nám občas dostane pokus o phishing. O ten jde i tentokrát, konkrétně v iMessage. K tomu, aby si na vás ale podvodníci nepřišli, stačí jen trocha pozornosti.

Systémy Applu jsou obvykle skvěle chráněny před různými viry, malwarem a dalšími škodlivými programy, ať už jde o desktopové či mobilní zařízení. Za tuto šťastnou situaci vděčíme mnoha důvodům a sepsali jsme vám na toto téma samotný článek. Navzdory tomu je občas složité se těmto pokusům o napadení vyhýbat – jen si vzpomeňte na spam v iCloud kalendáři minulý rok. Pokusům o phishing se vyhýbá složitě – stejně jako v dnešním případě.

Uživatel Redditu se nedávno rozepsal o tom, že dostal velice podezřelou zprávu na iMessage.

„Vašemu iPhoneID dnes skončí platnost. Klikněte [na následující odkaz] pro aktualizaci a předejití ztráty služeb a aplikací,“ říká zpráva.

Většině uživatelů pochopitelně hned dojde, že neexistuje nic jako iPhoneID, navíc je jasné, že Apple s uživateli nekomunikuje pomocí iMessage. Zejména skrz zkrácené odkazy. Na druhou stranu nezapomínejme na ty, kteří nejsou tak obezřetní a na podobné návnady skočí.

Odkaz vede na stránky, kde na sebe lidé mohou prozradit řadu osobních údajů a podvodníci, kteří podobné schéma phishingu vymysleli, už určitě budou vědět, jak s nimi naložit.

Jestliže tak obdržíte podobnou zprávu, můžete udělat dobrou věc pro ostatní uživatele, kteří nejsou tak obezřetní či zkušení. Udělejte screenshot zprávy, následně ji zašlete na mailovou adresu Applu imessage.spam@apple.com s přesným časem obdržení zprávy, abyste Applu pomohli zastavit útočníky co nejdříve.

Zdroj: AppAdvice

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!