imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

telefonní stereotypy na prvním rande

Nikdy nechoďte na své první rande s rozbitým telefonem s Androidem!


Chytré telefony jsou podle jedné studie tak důležitou součástí naší image, že na prvním rande není vůbec jedno, jakou značku telefonu máte. Obzvláště důležitý je také stav vašeho telefonu.

Před několika lety bylo nejlepším způsobem, jak vyčnívat z řady, vlastnit iPhone. Každý ve vašem blízkém okolí vás považoval za snoba, vejtahu a ovci. Dnes jsou ovšem telefony Apple tak rozšířené, že je naprosto normální, pokud jeden máte. A co víc, o lidech, kteří vlastní telefon s Androidem, si někteří myslí, že jsou divní.

telefonní stereotypy na prvním rande

Naštěstí není reálná situace tak tragická. Dotazování lidé se vyjádřili, že je moc nezajímá, jaký telefon má jejich protějšek na rande. 10,8 % respondentů odpovědělo, že by na ně působilo pozitivně, kdyby měl jejich partner iPhone. Z tohoto pohledu se o Androidu stejně vyjádřilo jen 8,1 %. Naproti tomu uživatelé iOS mohou působit negativně častěji (4,4 %) než ti s konkurenčním systémem (4,3 %). Co to o uživatelích Androidu a iPhonu vyjadřuje, není jasné. Co ale jasné je, tak drahý telefon může být podobným vyjádřením postavení jako luxusní auto nebo značkové oblečení.

O tom, co je a není drahé nebo jak si lidé interpretují luxus, by se dalo debatovat donekonečna. Podle této studie ovšem záleží na tom, jestli má ta první zpráva modré, nebo zelené pozadí. Ještě hůře na tom ovšem můžete být, pokud máte rozbitý displej, a pokud se tím ještě chlubíte, to je pak to nejhorší, co můžete udělat. Pokud se na to podíváme z psychologického hlediska, rozbitý displej vyjadřuje o takovém majiteli hodně. Podle studie byste neměli s rozbitým displeje moc velkou šanci u 86 % dotazovaných žen.

telefonní stereotypy na prvním rande

Pokud se vašemu iPhonu stala nějaká menší nehoda, strčte si ho hluboko do kapsy a nasaďte si stylové hodinky, aby si váš protějšek naprasklého displeje ani nevšiml. Stejně je více žádoucí na rande telefon vypnout a nevěnovat mu pozornost, aby vaše společné chvilky nenarušilo ani to nejslabší pípnutí a vy jste si mohli užívat přítomnost v reálném světě a ne na Facebooku.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!