imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nintendo prý pro iPhone chystá Legend of Zelda


The Legend of Zelda, jedna z největších sérií Nintenda, by mohla mít na jaře roku 2018 svůj díl i pro iPhone. Poučí se japonští vývojáři z chyb, které udělali u Super Mario Run? Je velká šance, že se to za méně než rok dozvíme.

Přestože Nintendu absolutní špička současného herního světa trochu utíká, nemůžeme přehlédnout fakt, že v rukou stále drží řadu oblíbených trumfů v podobě svých dlouholetých sérií. Japonští vývojáři stále moc dobře vědí, jak se dělají hry, a ukazují to třeba u posledního dílu Legend of Zelda pro Nintendo Switch. Rozhodně se tedy nedá tvrdit, že by jejich výtvory neměly na trhu své místo, fanoušci je stále milují, ale pro hraní většiny z nich je prostě nutné zakoupit konzoli od Nintenda.

01_legend_of_zelda_arriving_to_iphones

Prosincové vydání Super Mario Run nebylo ani zdaleka finančním neúspěchem, právě naopak. Nic jiného jsme ani po obrovském hypu nečekali, ale mysleli jsme, že by se Super Mario Run mohl stát velkým oblíbencem řady mobilních hráčů. To se však nestalo. Vypadá to, že se zde má Nintendo stále co učit. Doufáme, že si vezme veškerou zpětnou vazbu k srdci a zlepší na svém dalším mobilním titulu vše, co hráči vývojářům vyčítali. Po Super Mario Run následoval Fire Emblem Hero, a pokud budeme věřit aktuálním zprávám, po letním vydání Animal Crossing by se na iPhony měla dostat i samotná Zelda.

Není zatím úplně jasné, kam přesně bude Nintendo cílit, každopádně hry od japonského vývojáře se pravděpodobně objeví jak na iOS, tak na Androidu. Je však možné, že se u Applu opět objeví časová exkluzivita, jako tomu bylo třeba u Super Mario Run. V takovém případě je sice start na podstatně menší platformě, ale vývojářům se stále vyplatí o mnoho více. Legend of Zelda se jistě objeví na iPhonu a iPadu, byli bychom opravdu rádi, kdyby se ukázala i na Apple TV.

02_legend_of_zelda_arriving_to_iphones

Snad si Nintendo svým plánem vytvořit díl Zeldy pro mobilní platformu neukouslo příliš velký krajíc. Série se těší obrovské popularitě a po nedávném úspěchu na Switchi budou očekávání obrovská. Jen málokdy se však povede udělat dobrý mobilní spin-off na základě velké herní série. Otázkou tedy je, jak se Zeldě na 4,6“ displejích bude dařit. Nintendo má výhodu alespoň v tom, že už za sebou má řadu titulů pro dotykové obrazovky, dokonce i z univerza Zeldy – pro Nindendo DS objevil Phantom Hourglass and Spirit Tracks. Jak již bylo výše naznačeno, dosud nejnovější díl Breath of the Wild se navíc na Wii U a Nintendu Switch těší obrovskému úspěchu.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!