imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Nokia kompletně přebírá Withings


V iSTYLE bude od nynějška dostupná obnovená řada produktů distribuovaná bývalým finským mobilním gigantem.

Bývalý mobilní lídr Nokia se v uplynulých letech z mnoha odvětví odebral a zaměřil svůj byznys kolem hlavního zdroje příjmů. Nicméně značka, kterou drží ve svých rukách, je extrémně cenná – a Nokia by ji pochopitelně ráda využila. Vedle statečného (ne už však tolik úspěšného) pokusu o oživení ikonické 3310 se největší událostí značky stala akvizice Withings, které se nyní dostávají do nové fáze.

01_nokia_fully_acquires_withings

Finská společnost oznámila nákup Withings minulé léto. Francouzská firma byla založena v roce 2008 a za dobu své existence se jí podařilo získat na trhu slušnou pozici s hodnotou 170 milionů eur. Tímto krokem se snaží Nokia dostat do světa internetu věcí (IoT), kam bezesporu patří i trh s digitálními měřiči pro zdraví. Rajeev Suri, prezident a CEO Nokie, vydal k akvizici společnosti následující vyjádření:

Dlouhodobě tvrdíme, že je digitální zdraví jedním z odvětví, jež je pro Nokii strategicky zajímavé. Nyní děláme konkrétní krok k tomu, abych získali příležitost na tomto velkém a důležitém trhu. Touto akvizicí posiluje Nokia svou pozici na trhu věcí způsobem, který využívá síly důvěryhodné značky, odpovídá zájmu firmy expandovat lidské možnosti v propojení se světem a umisťuje nás do středu velkého trhu, kde můžeme tvořit rozdíly pro životy lidí.

Současná změna neznamená pouze to, že se na již existujících produktech vymění logo za jiné, ale chystá se i hromada zajímavých novinek, a to dokonce i v nižší cenové relaci se zaměřením na širší publikum! Produkty ze současné nabídky se také díky Health Mate App dočkají softwarových updatů.

02_nokia_fully_acquires_withings

Proč je to pro nás důležité? Mimo jiné i proto, že byl vztah Applu a Nokie po dlouhou dobu dost vyhrocený, což naštěstí nedávno skončilo. Díky tomu na pultech iSTYLE naleznete i nové produkty Nokia! Mnoho z těchto zařízení jsme sami vyzkoušeli a brzy se můžete těšit na hodnocení toho, jak fungují za běžného použití. Bude tu nová chytrá váha levnější než dříve, nový měřič krevního tlaku a také se podíváme na využití a věrohodnost skutečně stylového teploměru či bezpečnostní kamery.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!