imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

iphone 8 cena

Nové informace o očekávané ceně iPhonu 8


Tentokrát pro vás máme o něco optimističtější odhady. Stále byste neměli pochybovat, že iPhone 8 bude nejdražším iPhonem všech dob, nemusí být ale až tak drahý, jak většina lidí očekává.

Již před 6 měsíci jsme začali předpokládat, že pokud iPhone 8 dostane všechny prohlašované funkce, půjde o extrémně drahé zařízení. Minulý měsíc ještě vyvolanou paniku umocnil John Gruber z Daring Fireball. Jeho kompletní myšlenkový pochod si můžete přečíst zde, My budeme citovat jen jednu nepříjemnou větu:

 

Startovní cena 1 500 dolarů je asi příliš vysoká. Podle mě je ale dosti pravděpodobná cena 1 200 dolarů. Nejvybavenější model by se pak mohl dostat na 1 300 až 1 400 dolarů.

iphone 8 cena

Žurnalista New York Times Brian X Chen se nicméně na základě svých zdrojů vyjádřil pozitivněji, když řekl, že

iPhone 8 bude stát s nejmenším úložištěm 64GB „pouze“ 999 dolarů.

Další velikosti úložného prostoru posunou cenovku samozřejmě výše (žurnalista očekává zhruba 1 099 a 1 199 dolarů). A počáteční cena tisíc dolarů je pořád daleko lepší než Gruber a jeho 1300-1400 dolarů.

Apple si bude muset dát na cenu opravdu pozor. Jak jsme psali včera, podle některých analytiků si za menší jmění telefon opravdu koupí pouze jeden z pěti zákazníků. Taková situace by mohla být skvělou příležitostí pro Samsung, který by mohl snadno přilákat osiřelé zákazníky k sobě.

iphone 8 cena

Pokud nicméně vezmeme v potaz, že nedávno představený Samsung Galaxy Note 8 začíná na 960 dolarech, ani 999 dolarů iPhonu není nijak přemrštěných. Alespoň ne tak, aby to vyvolalo masový odliv zákazníků. Na to by musel telefon začínat daleko výše a nabízet jen to, co nabízí konkurence.

Uvidíme, co všechno si z toho Apple vezme k srdci, my ovšem na základě všech dostupných zpráv iPhonu 8 věříme.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!