imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

airpower

Nové informace ohledně AirPower


Původně mělo dojít podle Bloombergu k vydání bezdrátové nabíječky AirPower v červnu, kvůli několika technickým potížím si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Bezdrátová nabíječka Applu AirPower byla představena v září a umí nabíjet iPhone, Apple Watch a AirPods zároveň. Respektive měla umět, jelikož o ní až do této doby nebyla řeč. V březnu předpovídaly ty nejdůvěryhodnější zdroje představení AirPods 2 kompatibilní právě s AirPower.

iphone

V rámci vydání druhé generace sluchátek jsme doufali také v nabíječku. Nic z toho se ale nestalo a nevyšly AirPods 2 ani AirPower. O nabíječce od té doby nepadlo ani slovo a málem jsme zapomněli, že dnešní iPhony mohou být nabíjeny také bezdrátově. Podle Marka Gurmana a jeho interních zdrojů mělo dojít k vydání již v červnu. K tomu nicméně nedojde z důvodu technických obtíží.

Zařízení neprošlo testováním a zahřívalo se, a tudíž bylo letní vydání zrušeno. Gurman také tvrdí, že nepůjde o standard Qi, který lze sehnat na Aliexpressu za 5 dolarů. Zařízení by mělo být osazeno zjednodušenou verzí iOS a komunikace mezi AirPower a nabíjeným zařízením bude neustálá. Systém se bude starat o zdroj energie a také správu elektrických obvodů.

airpower

Apple se zřejmě chystá svůj ekosystém kompletně zbavit kabelů. Prvním krokem byl sluchátkový jack, druhým by mohl být nabíjecí konektor. Stále se nicméně jedná o poměrně vzdálenou budoucnost a vytvořit opravdu kvalitní nabíjecí podložku je zřejmě daleko komplikovanější, než si inženýři Applu představovali.

Vydání AirPower se tedy odkládá a počkat si budeme muset zřejmě až do září. Nabíječka bude kompatibilní s iPhonem X, iPhonem 8, Apple Watch Series 3 a AirPods 2, jejichž obal bude spojení s nabíječkou podporovat a bude nutné si ho dokoupit zvlášť. Dobrou zprávou je, že přístup k nabíječce dostanou také výrobci třetích stran a AirPower si tak budou moci užít všichni uživatelé.

Zdroj: Bloomberg

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.