imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Nové iPady jsou za dveřmi


Podle nejnovějších informací dodavatelů by dlouho očekávané updaty tabletů mohly dorazit již příští týden. V datech analýzy společnosti blízké Cupertinu se navíc objevily čtyři nové, dosud neznáme identifikátory iPadů. Náhoda? Spíš ne…

Magazín MacRumors uvedl informace od jednoho „spolehlivého anonymního zdroje“, který dle svých dat odhaduje představení nového iPadu na příští týden. Zdroj konkrétně uvádí okno mezi 20. a 25. březnem. Máme tak tři možné scénáře.

01_new_ipads_around_the_corner
 1. Zdroj má pravdu a nebude tu klasická keynote, zařízení se prostě potichu uvede spolu s tiskovou zprávou. V tomto případě by se však dosavadní spekulace mýlily v rozsahu akce – nebyl by představený červený iPhone nebo nový cool iPad, jen by se dosavadní řada dočkala faceliftu.
 2. Zdroj má pravdu a bude tu i keynote. V tom případě by měl Apple nejvyšší čas na rozeslání pozvánek, obvykle je totiž dostáváme 11 či 12 dní předem. U tohoto scénáře by tak informace dorazily brzy, nemohou si dovolit říct novinářům: „Ahoj, dorazte prosím zítra, bude představený nový iPad a tak…“
 3. Zdroj nemá pravdu a představení se nedočkáme příští týden. Z pohledu dosavadních informací je tento scénář nejpravděpodobnější. V tomto případě bychom si museli ještě chvíli počkat, snad ne více než měsíc.
02_new_ipads_around_the_corner

Něco se však určitě blíží, máme tu hmatatelné důkazy o nových produktech. V datech mobilní marketingové společnosti Fiksu se objevily čtyři nové identifikátory iPadů. To automaticky neznamená hned čtyři nové modely. Může jít třeba o WiFi a WiFi + 3G modely, ty často mívají odlišné identifikátory. Na základě toho by tak firma mohla představit dva nebo tři kousky.

Identifikátory jsou následující:

 • iPad 7,1
 • iPad 7,2
 • iPad 7,3
 • iPad 7,4

Když vše porovnáme s identifikátory dosavadních iPadů, jasně vidíte logiku pojmenování:

 • 12,9“ iPad Pro (Wi-Fi) – iPad 6,7
 • 12,9“ iPad Pro (mobilní sítě) – iPad 6,8
 • 9,7“ iPad Pro (Wi-Fi) – iPad 6,3
 • 9,7“ iPad Pro (mobilní sítě) – iPad 6,4
03_new_ipads_around_the_corner

Fiksu zachytil celkem čtyři desítky zařízení, jež se v posledních dnech s novými identifikátory objevila. To by odpovídalo testovacímu množství před blížícím se představením. Všechna použitá data pocházejí přímo z Cupertina nebo přilehlých oblastí. To by jejich věrohodnosti ještě přidalo. Poslední zprávu o iPadech jsme slyšeli od Mac Otakara. V našem článku jsme popsali jejich naděje na propojení s iPady:

I u iPadů se máme na co těšit. Jestliže se zprávy potvrdí, dočkáme se hned čtyř nových tabletů. Nejdříve 9,7“ a 12,9“ iPad Pro dostanou update. Následně bude iPad mini 4 z roku 2015 nahrazen novým 7,9“ modelem. Největším příchodem však má být zcela nový 10,5“ iPad Pro, jenž by měl být předvojem nového iPhonu 8. Fyzicky by se velikostí vyrovnal aktuálnímu 9,7“ modelu, díky bezrámečkovému displeji by se však do zařízení vešel větší panel. Ve hře je i absence home buttonu.

04_new_ipads_around_the_corner

Technologický blog psal o červeném iPhonu 7 a 128GB SE modelu, od té doby jsme však podobné informace z dalších zdrojů nedostali. Ve světle nedávných událostí by však představení čtyř nových modelů iPadů bylo uvěřitelné.

Zdroje: MacRumors a 9to5mac

Obrázky jsou pouze ilustrační.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!