imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

nový iphone 8

Nové patenty pro iPhone 8 a Siri reproduktor


Apple v posledních 24 hodinách požádal o patenty podezřele podobné novinkám kolujícím o iPhonu 8 a Siri reproduktoru. Patenty slibují bezrámečkový displej iPhonu, Touch ID integrované do displeje a válcovitý reproduktor Siri s obrazovkou.

V posledních letech se kolem Applu objevuje spousta shodujících se informací a s blížícím se WWDC věci začínají nabírat na obrátkách. Phil Schiller promluvil o domácí hlasové osobní asistentce v jednom z rozhovorů a to samo o sobě o situaci dost napovídá, zejména když vezmeme v potaz příští měsíc konající se konferenci. Jak je každý rok zvykem, uniká čím dál více maket nového iPhonu a potvrzuje se čím dál více informací, i když neznáme úplně každý detail.

nový iphone 8

Apple dnes podal dvě žádosti na patentový úřad, jeden vztahující se k reproduktoru Siri a druhý k iPhonu, oba pak zahrnují velice podobné informace z dřívějších zpráv. Hádáme, že pokud Apple představí vše, o čem budeme nyní mluvit, budeme všichni s letošním vývojem více než spokojeni.

Siri reproduktor

Postupem času přichází více a více společností se zařízením splňující tu samou funkci, Apple se tedy bude muset se svou vlastní domácí asistentkou rozhoupat velmi brzy, pokud nechce zůstat za ostatními společnostmi pozadu. Pokaždé, když se o tomto tématu bavíme, vždy se zmiňujeme o tom, že hardware představený ve zmíněném patentu stačit nebude a bude muset dojít i na přepracování softwaru. Apple však podal žádost i na tuto stránku, ve které integruje Siri do zpráv, čímž by vznikla centrální, všudypřítomná asistentka.

nový iphone 8

Nynější žádosti se baví čistě o hardwaru, který je nazýván jako „elektronické zařízení s radiálně rozestavěnými komponenty.“ Popisovaný hardware se podobá designu Macu Pro. Apple by měl do zařízení zahrnout dotykovou obrazovku, mikrofon, reproduktor, akcelerometr, gyroskop a další senzory. To vše zabalené podobným stylem, jako jsme zvyklí u Macu Pro.

Díky tomu by mohl být podobný i výrobní proces a stanovený design. Siri reproduktor by mohl sloužit jako centrální zařízení spojené s určitými funkcemi Apple TV. Zasvěcené osoby odhadují, že k představení tohoto produktu dojde na WWDC v červnu. To by se mohlo dočkat také podpory AirPlay, obvyklého procesoru Apple A a samozřejmě W1 čipu z loňského roku. Kdyby to vše Apple vydal v takovém kabátku, pravděpodobně bychom byli všichni velice rádi, ať už jen kvůli designu.

nový iphone 8

iPhone 8

Před nějakou dobou jsme měli v rukách telefon konkurence, Galaxy S8, a tehdy jsme si uvědomili, jak skvěle bezrámečkový design vypadá, takže hodně štěstí, Apple! Informace obsažená v patentu nicméně znázorňuje přesně to a důvodem pro zmenšení velikosti rohů je osazení většího displeje do menšího těla. Ani verze Plus by s takovým řešením nevypadaly zbytečně velce, už se tedy nemůžeme dočkat, s čím Apple na podzim přijde. Původní informace přitom hovořily o určitých problém s tím spojených, například umístění senzoru Touch ID.

nový iphone 8

Druhý bod patentu ovšem mluví o integrování čtečky otisků prstů pod displej. Nikomu jinému se to v této formě nepodařilo, senzor je umístěn na zadní straně telefonu i u posledního vlajkového modelu Samsungu a to nezmiňujeme jeho umístění hned vedle fotoaparátu. Prý ho jinak umístit nešlo. O čem ale patent nemluví, je bezdrátové nabíjení, je tedy možné, že si o něj Apple zažádal již dříve.

Kde je čtečka otisků prstů integrována do elektronického zařízení, jako je například znázorněno výše, může být žádoucí provádět autentizaci rychleji, zejména při provádění jiných úkolů nebo pracování s jinou aplikací v zařízení. Jinými slovy nemusí být v některých případech žádoucí provádět autentizaci v samostatném kroku, například přepínáním mezi úkoly z důvodu provedení autentizace.

nový iphone 8

Jak tvrdíme u všech článků o patentech, jejich obsah ještě nezaručuje vlastnosti finálního produktu. V tomto případě ale můžeme jejich uvedení očekávat, jak totiž potvrzují informace v dříve zveřejněných novinkách.

Zdroj: Apple Insider a 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!