imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11 nfc

Nové využití NFC v iOS 11


Na podzim se všichni dočkají v rámci finální verze iOS 11 obrovské aktualizace. Ačkoliv jsme v našich článcích pokryli mnoho věcí na toto téma, ještě jsme nehovořili o NFC.

Technologie NFC má spoustu různých využití. Sice není rozšířena po celém světě, ale skrývá spoustu příležitostí. Apple zabudoval své první NFC do iPhonu 6. Pokud tedy tento nebo jakýkoliv novější telefon máte, máte s ním i daný čip, i když jste o tom neměli ani tušení.

ios 11 nfc

Až doposud využívá společnost technologii NFC pouze pro platby Apple Pay. Ta přitom neslouží pouze k bankovním transakcím, ale všeobecně pro komunikaci mezi dvěma zařízeními. Telefony Android tuto technologii využívají již delší dobu, nicméně bez jakéhokoliv standardu hrají pouze druhé housle.

Apple na posledním WWDC představil framework Core NFC. Ten umožňuje vývojářům vytvářet aplikace schopné komunikovat s NFC. Navíc je celý proces velmi snadný.

ios 11 nfc

Jak to funguje a k čemu je to dobré?

Popravdě k čemukoliv. NFC čip můžete umístit na různé produkty, na informační tabule veřejné dopravy, v restauracích místo klasických menu atd. Stejně jako v případě Apple Pay by se vám dostalo vyskakovacího okna, které by vás upozornilo, že se váš telefon připojuje k jinému zařízení s NFC.

Příklad z běžného života. Díky této technologii můžete snadno získat veškeré informace o produktech v obchodě. Milovník vína se může snadno ztratit mezi nespočtem výrobců vína, různými ročníky nebo doporučeným servírováním.

ios 11 nfc

V takovém případě je daleko jednodušší naskenovat etiketu, než brouzdat celou věčnost internetem.

Tabule na autobusových zastávkách vám mohou poskytnout spoustu užitečných informací, zejména pokud jste turista. Stačilo by se jednoduše dotknout tabule telefonem a měli byste všechny potřebné informace ihned u sebe. Nákup jízdenek nebo vstupenek by pak byl otázkou pár sekund.

ios 11 nfc

Nebo třeba takové restaurace. Snadno by mohly na elektronickém menu označit veškeré alergeny. Nebo by mohly ke každé specialitě přihodit pár slov a fotografii. Například v takové asijské kuchyni se člověk ztratí během mrknutí oka.

Celkově jde (jen) o praktickou vlastnost zvyšující naše pohodlí. Ještě pohodlnější je to, že čipem NFC jsou osazeny také Apple Watch. Ve většině případů by tedy stačilo zvednout pouze ruku.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!