imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Nový iMac Pro bude stát stejně jako Ford Focus


Za cenu neuvěřitelně krásného počítače s brutálním výkonem byste si mohli pořídit Ford Focus v plné výbavě. Kdo ale potřebuje podobné množství výkonu?

Vysněné zařízení od Applu, na které profesionální uživatelé čekali čtyři roky, bude stát kolem 17 tisíc dolarů. O novém iMacu Pro nemůžeme říct křivého slova, Apple do něj naskládal vše, co byste si od podobného all-in-one počítače přáli – skvělý displej a úžasný hardware. Je jen škoda, že nakonec vyjde na stejnou sumu jako nový Ford Focus.

01_The_new_iMac_Pro

Během přednášky na WWDC se Apple pustil do představení podrobných informací a věděli jsme, že nejnižší cena bude někde kolem 5 tisíc dolarů. Za to dostanete dost slušný hardware – 8jádrový procesor Intel Xeon, 32 GB RAM, AMD Pro Vega s 8 GB vRAM, 1TB SSD a samozřejmě 5K 27“ displej.

Pokud by vám tohle nestačilo, můžete si požádat o zařízení s až 18jádrovým Intelem Xeon, 128 GB RAM, AMD Pro Vega s 16 GB vRAM, 4TB SSD a stejným displejem. Tato konfigurace zatím nemá cenovku, ale ZDNet udělal potřebné výpočty. Zjistil, že vedle dalšího budete muset za upgrade procesoru přitlačit další 4 tisíce dolarů, za 128 GB RAM pak 2,7 tisíce navíc a za 32 GB a dvojnásobek vRAM dáte další 2 tisíce.

02_The_new_iMac_Pro

Nákup SSD je také dost nákladný, i přestože 4TB disk v iMacu Pro zvládne přenos dat až v rychlosti 3 GB/s – maximální verze vyjde na 3,6 tisíce dolarů navíc. Když si pak všechna navýšení ceny sečtete a připojíte k základní částce, dostanete se na 17.299 dolarů za plně vybavený iMac Pro.

03_The_new_iMac_Pro

Ale potřebujeme úplně všechno?

Naprostá většina čtenářů rozhodně ne. Tento high-endový počítač v sobě má nejsilnější verzi všeho a cílovka, která podobné zařízení bude potřebovat, je skutečně malá. Upgradovaná grafická karta v iMacu Pro zvládne 22 teraFLOPS. Můžeme si to tak jednoduše porovnat s Xboxem ONE X, nejsilnější herní konzolí všech dob – ta zvládne 6 teraFLOPS. Výkon nejsilnějšího iMacu Pro je tedy skutečně obrovský. Pokud nemáte vlastní studio na tvorbu vizuálních efektů nebo nepracujete na nějakém CGI projektu, nemusíte smutnit – podobný výkon nepotřebujete.

04_The_new_iMac_Pro

Naštěstí Apple připravil iMacy i pro běžné uživatele, například ještě menší 21,5“ model s dedikovanou grafickou kartou. Pokud prostě chcete Mac s velkou obrazovkou, současná paleta produktů vám bude úplně stačit a seženete kýžené zařízení i za mnohem nižší cenu.

Všechny novinky kolem nového iMacu naleznete na naší stránce s WWDC.

Zdroj: ZDNet

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!