imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Nový iMac Pro bude stát stejně jako Ford Focus


Za cenu neuvěřitelně krásného počítače s brutálním výkonem byste si mohli pořídit Ford Focus v plné výbavě. Kdo ale potřebuje podobné množství výkonu?

Vysněné zařízení od Applu, na které profesionální uživatelé čekali čtyři roky, bude stát kolem 17 tisíc dolarů. O novém iMacu Pro nemůžeme říct křivého slova, Apple do něj naskládal vše, co byste si od podobného all-in-one počítače přáli – skvělý displej a úžasný hardware. Je jen škoda, že nakonec vyjde na stejnou sumu jako nový Ford Focus.

01_The_new_iMac_Pro

Během přednášky na WWDC se Apple pustil do představení podrobných informací a věděli jsme, že nejnižší cena bude někde kolem 5 tisíc dolarů. Za to dostanete dost slušný hardware – 8jádrový procesor Intel Xeon, 32 GB RAM, AMD Pro Vega s 8 GB vRAM, 1TB SSD a samozřejmě 5K 27“ displej.

Pokud by vám tohle nestačilo, můžete si požádat o zařízení s až 18jádrovým Intelem Xeon, 128 GB RAM, AMD Pro Vega s 16 GB vRAM, 4TB SSD a stejným displejem. Tato konfigurace zatím nemá cenovku, ale ZDNet udělal potřebné výpočty. Zjistil, že vedle dalšího budete muset za upgrade procesoru přitlačit další 4 tisíce dolarů, za 128 GB RAM pak 2,7 tisíce navíc a za 32 GB a dvojnásobek vRAM dáte další 2 tisíce.

02_The_new_iMac_Pro

Nákup SSD je také dost nákladný, i přestože 4TB disk v iMacu Pro zvládne přenos dat až v rychlosti 3 GB/s – maximální verze vyjde na 3,6 tisíce dolarů navíc. Když si pak všechna navýšení ceny sečtete a připojíte k základní částce, dostanete se na 17.299 dolarů za plně vybavený iMac Pro.

03_The_new_iMac_Pro

Ale potřebujeme úplně všechno?

Naprostá většina čtenářů rozhodně ne. Tento high-endový počítač v sobě má nejsilnější verzi všeho a cílovka, která podobné zařízení bude potřebovat, je skutečně malá. Upgradovaná grafická karta v iMacu Pro zvládne 22 teraFLOPS. Můžeme si to tak jednoduše porovnat s Xboxem ONE X, nejsilnější herní konzolí všech dob – ta zvládne 6 teraFLOPS. Výkon nejsilnějšího iMacu Pro je tedy skutečně obrovský. Pokud nemáte vlastní studio na tvorbu vizuálních efektů nebo nepracujete na nějakém CGI projektu, nemusíte smutnit – podobný výkon nepotřebujete.

04_The_new_iMac_Pro

Naštěstí Apple připravil iMacy i pro běžné uživatele, například ještě menší 21,5“ model s dedikovanou grafickou kartou. Pokud prostě chcete Mac s velkou obrazovkou, současná paleta produktů vám bude úplně stačit a seženete kýžené zařízení i za mnohem nižší cenu.

Všechny novinky kolem nového iMacu naleznete na naší stránce s WWDC.

Zdroj: ZDNet

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!