imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Objevily se první iMacy Pro a mají brutální výkon


Na rozdíl od iPhonu X sice nové iMacy Pro nemůžeme vidět na vlastní oči, ale tu a tam se objevují jejich stopy. A kde jinde by se mohly objevit než v testech Geekbenche. Na základě výsledků můžeme říct, že už základní verze vás naprosto ohromí.

Když Apple na letošním WWDC představil nový iMac Pro, tak přestože jsme viděli jen základní koncept, profesionální komunita byla pochopitelně nadšená. Uživatelé, kteří ke své práci potřebují skutečně vysoký výkon, mohli cítit úlevu – Apple si konečně vzpomněl i na ně.

Zařízení, které by se podle očekávání mohlo objevil již letos v prosinci, však může oslovit mnohem více lidí než jen profesionály. Apple totiž vytvořil nádherný a extrémně výkonný stroj. Je jen přirozené, že se z příchodu nového iMacu Pro nadšením třesou ruce hlavně těm, kteří výkon skutečně využijí – ne každý by chtěl investovat do nového top modelu stejnou sumu, jakou by dal za nové auto.

Není překvapující, že lidi novinka zajímá. My pro vás dnes máme další kousek informací. Apple již Space Gray naplno testuje, někteří ze zaměstnanců pak byli zvědaví, jak si hardware povede – k testování využili Geekbench. Jejich test však samozřejmě nezůstal beze stopy, můžeme tak vidět, jak si stroje (z pohledu čistého výkonu) vedou.

Ve zkratce můžeme říct, že neskutečně dobře. Apple nikdy v historii podobně silné zařízení neposkládal, už nejslabší model s přehledem předskočí i plně vybavený 5K iMac (čtyřjádrový Core i7 procesor s taktem 4,2 GHz). Alespoň to můžeme říct, pokud budeme předpokládat, že nový model od Applu nese označení AAPJ1371,1. Podle zápisů benchmarku má záhadný počítač speciální čip Intel Xeon s příponou „B“ – což je čip, který dosud také nebyl představen.

Osmijádrová verze se jmenuje Xeon W-2140B a operuje s 3,2 GHz, desetijádrová verze Xeon W-2150B pak s 3,0 GHz. V obou případech můžeme s klidným srdcem říct, že jde o brutální výkon. První zařízení dosáhlo ve vícejádrovém testu na hodnocení 23.536 bodů, druhé pak na 35.917 bodů. To je proti již zmíněnému 5K iMacu v plné výbavě skutečně obrovský skok, ten si totiž odnesl 19.336 bodů. To pak ani nezmiňujeme, že jsme zatím neviděli výkon nejsilnější verze – iMacu Pro s 18 jádry. Vůbec si nedokážeme představit, kam až se výkon dostane…

Řada z vás si jistě všimla, že takt procesoru v 5K iMacu je na 4,2 GHz, Apple byl nyní o dost opatrnější. Podle Johna Poolea, zakladatele Geekbenche, za tím může stát udržování teploty zařízení. Ať už je systém chlazení vylepšen jakkoliv, není možné se vypořádat se vším. Aby se tak stroj neuvařil, rozhodl se Apple takt svých procesorů trochu snížit.

Šlo sice pouze o testy, které nám o konečném uživatelském zážitku neřeknou všechno, nevidíme ale důvod, proč by se měly nějaké problémy s iMacem Pro objevit. Zejména, když vezmeme v potaz slíbené 4TB SSD, 128GB ECC RAM a grafickou kartu Radeon Pro Vega.

Máme radost, Vincente? Máme radost!

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.