imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Odpojte všechny disky


Pokud používáte spoustu připojených disků, možná by vám mohlo přijít vhod je odpojit všechny jedním jediným klepnutím. 

1. Na co v Applu zapomněli

Pokud máte přenosný MacBook a současně k němu připojujete externí nebo síťové disky, pak vám jistě vadí nutnost ručního odpojení jednoho po druhém před tím, než počítač zavřete a odnesete někam jinam. To samé platí také při aktivních Time Machine zálohách, které se spouští často v dobách, kdy chcete práci na počítači ukončit. Jistě vás tak napadlo, jaká je to velká škoda, že nejde ve Finderu odpojit všechny tyto disky jedním kliknutím.

Nic však není ztracené, protože stejnou funkcionalitu přináší jednoduchá utilita unDock. Usídlí se v menubaru, odkud můžete jedním kliknutím vyvolat odpojení všech připojených disků, externích (připojených přes USB, FireWire nebo Thunderbolt) i síťových. Samozřejmě v nastavení můžete zvolit, zda má aplikace některý z disků ignorovat.

2. Stažení a instalace

Aplikaci unDock velmi snadno nainstalujete prostředním elektronického obchodu Mac App Store, kde ji můžete zakoupit za přijatelnou cenu 1,99 Eur (přibližně 45 korun). K dispozici je také volně dostupná verze Lite, která je však funkčně omezena.

02

Aplikaci po instalaci najdete v systémové složce Aplikace, případně ji můžete spustit prostřednictvím aplikace Launchpad.

3. Pohodlně z menubaru

Jistě jste si po spuštění aplikace všimnuli malého symbolu pro vysunutí disku přímo v liště menubaru. Pokud na ni klepnete myší, systém poslušně odpojí všechny disky – a to jak lokální, tak i síťové. Time Machine nevyjímaje.

03
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!