imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ohromující apple store chicago

Ohromující Apple Store v Chicagu je téměř hotový


Již nějakou dobu je nám známo, že Apple staví v Chicagu jako součást velké investice jeden z nejmodernějších Apple Storů. Nyní vám přinášíme fotografie a video z průběhu stavby.

Apple obdržel povolení na stavbu jednoho z nejkrásnějších Apple Storů v listopadu 2015. Loni v prosinci zdemoloval budovy na pozemku a začal s výstavbou. Dnes se díky Chicago Tribune můžeme podívat, jak konstrukce probíhá a jak bude velkolepý výsledek vypadat.

Úspěch je v podstatě zaručen, jelikož ta stejná společnost, Foster + Partners, je zodpovědná také za stavbu Apple Parku, jehož dokončení se také velice rychle blíží. Pravděpodobně ale pomohl také rozpočet 29 milionů dolarů, díky kterému mohli designéři opravdu popustit uzdu fantazii.

ohromující apple store chicago

Budova a přilehlé prostory budou sloužit také jako společenské místo a budova ze skla bude zajisté vypadat úchvatně. Díky designu půjde také vidět tekoucí řeka za budovou. Toto jednolité spojení s přírodou přitom bylo jasným cílem developerů:

Chtěli jsme, aby byla budova co nejvíce světlá a průhledná.

– řekl James McGrath, zaměstnanec londýnské firmy Foster + Partners.

ohromující apple store chicago

Aby toho bylo dosaženo, na úrovni ulice nebudou vystaveny téměř žádné produkty. Firma chtěla dosáhnout vzhledu, při kterém nepůjde rozeznat mezi venkovními prostory a vnitřkem obchodu. Tomu pomáhá také postavení obchodu na vyvýšené ploše a vrchní část bude jen 4 metry vysoká, ovšem ta spodní bude s tou horní propojena a výhled na řeku bude vysoký téměř 10 metrů. Zařízení pak budou vystavena v prostorách pod úrovní ulice.

Stěny budou tvořeny ze čtyř skleněných panelů o tloušťce 1,3 centimetru se zesílenou vrstvou, a tudíž je nebude nijak snadné rozbít. Některé prvky pak budou ze zahnutého skla a střecha bude vyrobena z lehkých dřevin, které se používají také při výrobě jachet. Střecha bude mít ve svém nejužším bodě pouze 10 centimetrů. V tomto bodě bude umístěno logo Applu

ohromující apple store chicago

Datum otevření ještě není známo. Podle některých zdrojů by ale mohl obchod své první návštěvníky přivítat někdy v říjnu.

Zdroj: Chicago Tribune

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!