imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

kopíruje apple od microsoftu

Ospravedlňuje úspěch iPadu Pro nápad Microsoftu?


Konkurenční Microsoft tvrdí, že jeho původní myšlence za tabletem Surface nikdo nevěřil a nyní se po této cestě vydal i Apple. Ryan Gavin navíc dodává, že iPad Pro lze brát také jako odpověď na Surface, což by ospravedlňovalo jejich vlastní nápad.

Po uvedení nových iPadů Pro se mezi dvěma technologickými giganty zvedla hutná debata, v podstatě jako obvykle. Generální manažer pro Surface Ryan Gavin se pro Business Insider vyjádřil o faktu, že zpočátku nikdo nevěřil řešení Surface dva v jednom a nyní je na této cestě následuje i jejich největší rival.

kopíruje apple od microsoftu

Microsoft prezentuje nový Surface Pro jako zařízení s univerzálností studia a tabletu, zatímco Tim Cook bere iPad Pro jako na nahrazení laptopů pro velkou řadu průměrných uživatelů, i když ještě před pár lety na tuto produktovou kategorii nahlížel CEO Applu úplně jinak. Během druhého kvartálu roku 2012 řekl, že kombinace Macintoshe a iPadu by vyžadovala kompromisy a k prohlášení Satya Nadelly se vyjádřil, že spojení toustovače a chladničky by pro uživatele nepřineslo žádné potěšení.

Apple navíc vytvořil svůj tablet PC, když začaly poněkud padat prodeje Maců a iPadů, ačkoliv k problému přistoupil trochu jinak než Microsoft se svým Surfacem. Tablet iPad Pro zůstal mobilním zařízením, na které jste si mohli nainstalovat aplikace známé z iPhonu. Ovšem Surface dostal plnohodnotné Windows 10, nicméně pro parametry zařízení bylo optimalizováno jen malé množství aplikací, a ačkoliv jste na něj mohli nahrát jakýkoliv program běžící na Windows, chybějící optimalizace pro dotykové obrazovky zapříčinila jejich praktickou nepoužitelnost.

kopíruje apple od microsoftu

Musíme přiznat, že Apple takové zařízení vytvořil, ačkoliv se jim před tím vysmíval. Za dob Steva Jobse bylo nemyslitelné, aby Apple vytvořil telefon velikosti iPhonu 7 Plus a přeci jen se této velikosti prodá víc než jakéhokoliv menšího modelu. Tolik k zásadám: Apple bude vyrábět zařízení, o kterých bychom si nikdy nemysleli, že je vyrobí, pokud to bude veřejnost a trh vyžadovat.

Kdyby ovšem Apple představil iPad Pro před pěti lety, tedy dva roky po prvním iPadu, zdaleka by se nepřibližoval tomu, čeho chce cupertinská společnost dosáhnout, nehledě na to, že popularita klasického iPadu by nedosáhla takových výšin. Od té doby bylo vytvořeno spoustu iPad aplikací, díky kterým je vydání obřího tabletu s podporou Pencil pochopitelné.

Zdroj: MacRumors

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!