imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

pandora vstupuje na streamovací trh

Pandora vstupuje na trh streamování


Aktuálně dostupné služby neustále se zmenšujícího prostoru streamování budou muset brzy sdílet trh s dalším soupeřem. Pandora má navíc bohaté zkušenosti…

Apple Music by se měla začít obávat, protože do hry, ve které momentálně dominovala, vstoupí možná ještě tento týden zkušenější kolega. Pandora je na trhu již spoustu let a slouží hlavně k poslechu osobních hudebních rádiových stanic. Nicméně od té doby, co lze v podstatě to stejné dělat na takřka všech ostatních streamovacích službách, se musela Pandora zamyslet, kam se posune dál.

Místo odchodu do věčných lovišť se Pandora naopak k party připojí. V roce 2015 koupila streamovací službu Rdio za 75 milionů dolarů a začala vytvářet své vlastní řešení. Vše je nyní pod názvem Pandora Premium připraveno ke spuštění a nám se dostalo o nové službě několik informací.

pandora vstupuje na streamovací trh

Jednou z nejdůležitějších věcí je její cena. Pandora na to jde s jistotou a cenu srovnala s konkurenčními 9,99 dolary za měsíc. Další velkou otázkou je, jakou členskou základnu bude služba mít, protože ty největší boje probíhají právě o uživatele. Pandora v tomto směru nezačíná úplně od nuly, protože spousta lidí používá její aplikaci pro rádio. S touto výhodou nabízí svým aktuálním zákazníkům možnost si vyzkoušet časově omezenou verzi a předplatitelé balíčku Plus (jde o placenou verzi bez reklam) mohou Pandoru Premium využívat celých šest měsíců zdarma.

Známe i hlavní funkce nové služby. Neočekávejte nic světoborného, jde v podstatě o to stejné jako u všech ostatních služeb, jediný otazník tak visí nad jejich kvalitou.

  1. Playlists: Zvolte si pár písniček dle vašeho gusta a poté zmáčkněte tlačítko „Add similar songs“. Music Genome Project vám podle vašeho výběru vytvoří dokonalý playlist bez ohledu na to, co právě děláte nebo jakou máte zrovna náladu.
  2. Thumbs up: Všechny vaše „lajknuté“ písničky se objeví v seznamu My Thumbs Up. Takto stačí označit pár písniček na rádiové stanici Pandora a služba Premium vám okamžitě sestaví seznam skladeb daného interpreta.
  3. Recommendations: Bez ohledu na právě poslouchanou hudbu najdete vždy doporučené seznamy pod záložkou Browsing.
  4. Offline mode: Stahujte si alba, jednotlivé písničky nebo celé playlisty dle preferencí a předejděte nepříjemné situaci, kdy zrovna nebudete mít signál.
  5. Search: Hudební správci, analytikové a datoví vědci Pandory prošli desítky milionů skladeb, aby vám pomohli najít vámi hledanou skladbu co nejrychleji je to možné.
pandora vstupuje na streamovací trh

Základní Pandora je dostupná pouze v USA, Austrálii a na Novém Zélandu, z tohoto důvodu vám ani nemusí být tato služba moc známá. Pokud ovšem chtějí úspěch služby Pandora Premium zaručit, bude se muset rozšířit i do dalších regionů včetně Evropy, i když je možné, že k tomu nedojde hned v první vlně.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!