imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

magnetická apple pencil patent

Patent na magnetickou Apple Pencil


Apple World Today si všimli opravdu zajímavé žádosti o patent z loňského září, podle které bychom se mohli dočkat úplně nové Apple Pencil.

Žádost o patent byla podána 8. září 2016 pod názvem „stylus pro elektronická zařízení“. Cílem tohoto patentu je Apple Pencil, která půjde připevnit k iPadu pomocí magnetů, díky čemuž bude možno Pencil snadněji nabíjet a uskladňovat. Konečně bychom mohli zapomenout na trápení s Lightning konektorem, který by byl nahrazen něčím jako je MagSafe. Ačkoliv nové připojení bude umět také odesílat data.

magnetická apple pencil patent

Zatím nevíme, zda by mohly být nové Pencil k magnetickým iPadům Pro připojeny pouze po dobu nabíjení, nebo déle, díky čemuž by se pro ni vytvořil přirozený ukládací prostor. Takové řešení by bylo dlouhodobě vhodné, protože už bychom se o nabíjení Apple Pencil nemuseli nikdy starat, stačilo by ji pouze připojit k iPadu. Vždy by tak byla plně nabitá a připravená k použití.

Všichni bychom zřejmě byli za takovouto „Apple Pencil 2“ rádi, nicméně takto vyřešena už měla být první verze. Je totiž opravdu absurdní, že k 12,9″ iPadu Pro musíte připojit 15cm kabel, kdykoliv potřebujete Apple Pencil nabít. Navíc nabíječka vypadá, že se každou chvíli zlomí, protože po připojení k iPadu se zdá být až moc chatrná.

Zdroj: Apple Insider

Beoplay
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!