imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

5 nejlepších her pro apple tv

Pět nejlepších her pro Apple TV


V rámci širokého množství funkcí máte na své Apple TV přístup i k určitým hrám pro iPhone. Nedávno jsme zmiňovali výhody a nevýhody Apple TV a dnes vám pro toto zábavní centrum ukážeme seznam našich nejoblíbenějších her.

Před nějakou dobou jsme se vám snažili osvětlit, proč se vyplatí koupit Apple TV i nyní, 2 roky po jejím uvedení na trh. Velice vás může ovlivnit fakt, že k Apple TV náleží i konzole a to se vám může nadmíru hodit. V malé černé krabičce můžete nalézt přesně ty tituly, které hledáte. Pět z těchto titulů vám přinášíme v dnešním článku. Ani jeden není v podstatě lepší než ten druhý, jde pouze o pět skvělých her, které byste měli na své Apple TV vyzkoušet.

5 nejlepších her pro apple tv

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne pravděpodobně moc lidem představovat nemusíme, jelikož jde o oblíbenou hru spousty uživatelů iOS. Hra představuje precizní hratelnost, která zaručuje hodiny kvalitní zábavy, plnění výzev, sbírání peněz, zdolávání nových úrovní a ze všeho nejdůležitější, získávání nových aut. Vážně, tato hra vás dokáže zabavit na hodně dlouhou dobu, i kdyby se vám na iPhonu až tak moc nelíbila. Je úplně něco jiného se chopit volantu před Apple TV se Siri Remote než na menším displeji iPhonu.

Ačkoliv je hra poměrně prostá a jednoduchá, stále vám může přinést spoustu zážitků. Nudit se s ní rozhodně nebudete a to ani pokud jste ten typ člověka, co u jedné hry nevydrží moc dlouho. Na druhou stranu ale není nijak návyková a nevyžaduje investovat žádné velké peníze, na Apple TV je totiž k dostání zcela zdarma. Auta se vám zpřístupňují úspěšným postupem hrou, hratelnost je na vysoké úrovni a to vše je dokreslováno hezkou grafikou a líbivým hudebním doprovodem. Na příležitostné hraní opravdu nic jiného nepotřebujete.

5 nejlepších her pro apple tv

Alto’s Adventure

Alto’s Adventure je známá zábavná hra, ve které naháníte lamy, ačkoliv tak jisté ani není, kdo vlastně nahání koho. Máme tu tedy hlavního protagonistu Alta, jehož lamy utekly a tak se vydá za nimi. Na lyžích, protože lamy se v této hře naučily lyžovat. 2D úrovně vás okamžitě vtáhnou a mnoho lidí má tuto hru zařazenou mezi svých top 5 her, nehledě na to, zda ji hrajete na iPhonu, iPadu, nebo Apple TV.

Dříve jsme si mysleli, že pokud je něco dobrého na iPhonu, na iPadu nebo Apple TV to tak dobré být nemusí, protože se ovládání platformu od platformy liší, to ale u této hry neplatí. Naprosto si ji užijete od velikosti displeje 4″ a výš. Roztomilá grafika vás pak jen pohladí po duši. Jde o nejlepší volbu pro jen tak vypnout a na nic se nesoustředit. Tuto hru můžete hrát prakticky kdykoliv a kdekoliv. Alto’s Adventure je ke stažení z App Storu za 5 eur.

5 nejlepších her pro apple tv

PAC-MAN 256

Pokud máte rádi retro hry, budete mít rádi i tuhle. Možná si pamatujete na Super Mario Run, který byl propagován jako nejlepší retro hra historie, ale s cenovkou 10 eur a chabým ovládáním se jí vůbec nedařilo. Nicméně tu máme PAC-MAN 256, který se může stát povinností pro všechny milovníky této klasiky. Hra je zdarma a nebudou vás otravovat ani nákupy v rámci aplikace, které sice přítomné jsou, ale o herní zážitek vás nijak neokradou. Původního PAC-MANa nemusíme představovat zřejmě vůbec nikomu – jde o nejlepší nekonečnou hru, jaká kdy byla vytvořena.

Netvrdíme, že ve vás tato hry vyvolá ty stejné pocity jako ta původní, rozhodně s ní ale můžete strávit příjemných 20 minut, i na Apple TV. Žádné zázraky čekat nemusíte, potřebujete jen Siri Remote a prstem se pak vyhýbáte duchům v bludišti a sbíráte penízky. Hra se dá ovládat jednou rukou, ovšem na větších iPhonech by takové ovládání moc pohodlné nebylo – dálkové ovládání k Apple TV má nicméně ideální velikost pro nejpohodlnější a nejlepší herní zážitek.

5 nejlepších her pro apple tv

Oceanhorn

Jestliže jste jedním z těch lidí, kteří rádi hrají i při relaxaci něco komplexnějšího, pak si nenechte ujít tuto hru, a pokud jste navíc fanouškové Zeldy, máte vyhráno, nicméně v takovém případě jste o ní již pravděpodobně slyšeli. Cenovka 8 eur se může zdát na první pohled velice vysoká, za své peníze ale dostanete ucelenou hru s perfektní hratelností, skvělými postavami a notnou dávkou humoru. Hra oplývá 3D grafikou s příjemným designem a vývojářům se tato stránka hry náramně povedla.

Dobrodružná hra sice nemusí sedět každému, to ale zdaleka není její chyba, možná jen nejste až takoví fanoušci Zeldy. Každý se musí rozhodnout sám za sebe, zda mu stojí za to utratit 8 eur za rozsáhlou hru na Apple TV.

5 nejlepších her pro apple tv

Mr. Crab 2

Mr. Crab je povinnost pro všechny domácnosti s dětmi, které ani nemusí mít ošklivé kraby rády, tohoto budou jednoduše zbožňovat. Jedná se o největší oddechovku ze všech oddechovek. Napadá nás srovnání s hrou Chutes and Ladders, ve které můžete spadnout, ale nemůžete prohrát. Vtipné a zábavné kraby jste nikdy před tím pravděpodobně nepotkali, tato hra vám ho ale představí. Ovládáte velkého kraba, s jehož pomocí musíte osvobozovat menší kraby, které se pak přidají k vašemu tažení za záchranu všech krabů.

Úrovně jsou opravdu ojedinělé a před vývojáři a designéry smekáme klobouk. Navíc jsou tak akorát složité, aby se v nich hráči neztráceli. Prvních pár úrovní je zdarma a za další už si budete muset zaplatit. Cena za další úrovně byla stanovena na 5 eur, investice se vám ale zajisté vyplatí. Úrovně zdarma vás k nákupu dostatečně navnadí a už to je úspěch sám o sobě.

5 nejlepších her pro apple tv
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!