imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

iphone tipy a triky

Pět triků do života s iPhonem


Díky uživatelsky přívětivému prostředí iOS objeví brzy ty nejmenší vychytávky systému i noví uživatelé. Některé funkce nám ale stále mohou unikat. Zde přinášíme pět, o kterých jste nemuseli vědět. A i kdyby ano, stojí za to si je připomenout.

Dvojitá mezera

Tuto funkci zná pravděpodobně každý, jedná se nicméně o jednu ze základních vychytávek iPhonu. Pokud nevíte, o co se jedná, tak dvojité zmáčknutí tlačítka pro mezeru udělá na konci věty tečku a za ní mezeru. Jedna z nejpohodlnějších funkcí, zcela právem. Pokud činí psaní na iPhonu psaní jednodušší jedna věc, pak je to tato.

iphone tipy a triky

Okamžité zobrazení rozepsaných zpráv

Možná jste jedni z těch, kterým se moc nezamlouvá aplikace Mail, zejména když je k dispozici alternativa iPhone Gmail. Nemluvě o tisíci dalších e-mailových klientech. Nativní aplikace nicméně oplývá jednou kouzelnou funkcí, kterou žádnou jinou aplikací nenahradíte. Určitě víte, že nový e-mail můžete začít psát ťuknutím na ikonu tužky v dolním rohu, možná jste ale nevěděli, že pokud na ikoně podržíte prst déle, vrátíte se k dříve rozepsanému e-mailu.

Dotyk génia

Všichni se dostáváme do situace, kdy potřebujeme napsat nějaká ta znaménka pro diakritiku nebo číslovky. Zmáčkneme tedy 123, vybereme potřebné znaky a poté se opět kombinací 123 vrátíme k písmenům. Věděli jste ale, že toho samého lze docílit jediným ťuknutím? Jednoduše tlačítko podržte, posuňte prst na potřebný znak a pusťte. Klávesnice napíše požadovaný znak a ihned se vrátí zpět na písmena.

iphone tipy a triky

„Undo typing“

Všimli jste si, že váš telefon občas tuto zprávu zobrazí, když jedete v autobuse, tramvaji nebo jednoduše ležíte na posteli? Není to žádná chyba. Napsaný text totiž můžete zrušit zatřesením vašeho telefonu. Pokud chcete smazat napsaný text, obvykle musíte držet backspace, dokud vám neupadne prst, nebo ho musíte celý označit a smazat. Textu se lze ovšem snadno zbavit zatřesením telefonu.

Nastavení specifických vibrací

Poslední dobou ubývá situací, kdy někomu začne na veřejnosti vyzvánět telefon. Většina lidí má totiž svůj telefon nastaven na vibrace, nebo mají na hlavě sluchátka a notifikace a zvonění slyší jen oni. Problémem u první situace je to, že iMessage, Mail, Twitter i Facebook vibrují všichni stejně. To lze ale snadno změnit. Jděte do Settings > Sounds a pod „Sounds and Vibration Patterns“ si nastavte vše potřebné. Navíc si můžete nahrát i svůj vlastní vzor vibrací. Tato funkce je skvělá, bohužel nejde použít u všech aplikací.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!