plakát logan vytvořen na ipad pro

Plakát k filmu Logan vytvořen na iPadu Pro

#Novinky
2017. 03. 07.

Očekávaný Logan měl teprve nedávno premiéru v kinech a nevede si vůbec špatně. S filmem se ale pojí zajímavý fakt, který se týká spíše jeho propagace, než samotného filmu.

Není vůbec neobvyklé, že se filmy stříhají na počítačích Macintosh ve Final Cut nebo další hit song byl vytvořen v Logic Pro X. Také již není žádnou novinkou, že obálka tištěného časopisu byla nafocena na iPhone 7 Plus, ani že si ho někdo vezme na Antarktidu, aby s ním fotil tučňáky. Tentokrát se ale dostalo na zařízení, které mezi uživateli až takovou pověst nemá, nicméně svou cenu prokázalo s ní i vhodnost pro profesionály. Výsledkem je oficiální plakát pro hollywoodský trhák Logan.

plakát logan vytvořen na ipad pro
Tento billboard propaguje film na Time Square.

20th Century Fox a IMAX si najali nezávislého ilustrátora Dava Rapozu, aby jim vytvořil plakát k filmu. K práci podle něj nepoužil nic jiného než iPad Pro a aplikaci Procreate. Nejdříve vytvořil vertikální plakát, jak je u filmů běžné, a poté z něj na žádost studia vytvořil ještě verzi pro billboard. Ten mohou nyní vidět kolemjdoucí na Time Square a nutno podotknout, že jen za první víkend film vydělal 237,8 milionu dolarů.

Zdroj: Cult of Mac

plakát logan vytvořen na ipad pro
Přidejte komentář