imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Počet uživatelů iPhonů v USA dosáhl historického maxima


Američané nakupují iPhony jako diví. Nikdy v historii nebylo ve Spojených státech více používaných smartphonů od Applu najednou. Díky průzkumu MobiLens Plus od comScore se můžeme podívat i na to, která verze telefonu je nejoblíbenější a jak se daří iPhonu 7.

Přestože se Apple stává stále oblíbenější značkou napříč celým světem, Američany těžko někdo předstihne. Za velkou louží to vypadá, jako kdyby měl každý od věku 10 let automaticky nárok vedle svého identifikačního průkazu i na iPhone. Dohromady telefony s jablíčkem na zádech používá 85,8 milionů lidí starších 13 let, alespoň to ukazuje tříměsíční průzkum společnosti comScore.

Za nárůstem čísel může jednoznačně iPhone 7, který sice neodstartoval stejně dobře jako ve své době iPhone 6, ale časem se mu podařilo přilákat zákazníky konkurence. V současné době je hned 15 % všech zařízení od Applu (čili přibližně 12,6 milionů) iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus. Nejpopulárnějším modelem jsou i nadále iPhone 6 a iPhone 6s celkovým počtem 33,4 milionů právě používaných kusů.

01_number_of_people_using_iphones_reaches_an_alltime_high

Zajímavostí však je, že přes velice pozitivní přijetí iPhonu SE se v USA prodaly pouze 3 miliony kusů tohoto nového-ale-starého typu telefonu. Dokonce i stařičké modely iPhone 3G, 4 a 4s mají dohromady na trhu větší podíl, celkem 4,1 milionů kusů.

Analytická společnost s příchodem iPhonu 8 očekává spoustu velkých změn. Přes 70 milionů zařízení je starších dvou let, firma tedy očekává hromadný přechod na nový model. Množství objednaných OLED displejů by napovídal o podobných představách i ze strany Applu.

02_number_of_people_using_iphones_reaches_an_alltime_high

Když se podíváme na data používaných operačních systémů, drží si iOS u amerických uživatelů starších 13 let podíl s 43 %. Vedoucím systémem je pak Android s 54 %, na všechny ostatní tak logicky zbývají ta 3 %. Je dobré se pořádně podívat na výše přiložený graf, kde je jasně vidět posun uživatelů za posledních deset let.

Dalším zajímavým aspektem je, že společnost Consumer Intelligence Research Partners, nebo zkráceně CIRP, nedávno vydala podobné šetření jako comScore. Došla však k celkovému číslu 132 milionů uživatelů iPhonů. Možnými důvody jsou následující dva: 1) Firma neudělala čáru na hranici 13 let. Jestliže by tak obě čísla odpovídala, znamenalo by to 42 milionů iPhonů u nejmladší skupiny uživatelů. Vypadá to jako obrovská cifra, na druhou stanu nejde o úplně nepředstavitelné číslo; 2) Čísla jsou prostě špatně. To se mohlo úplně klidně stát, protože firma využila odpovědí pouze od 500 respondentů, což je skutečně malý vzorek. Podobný statistický vzorek by spíše seděl k počtu obyvatel ČR, nikoliv USA.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!