imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Podle aktuálního plánu se Oculus Rift na Mac nechystá


Nate Mitchell, spoluzakladatel firmy, se pro TechCrunch rozhovořil o aktuálním stavu jejich zařízení. Prozradil, že nyní nepracují na podpoře pro Mac a v blízké budoucnosti se na tom nebude nic měnit.

Jde o zajímavé rozhodnutí, jelikož i sám Nate je aktivním uživatelem MacBooku Pro. Tato zařízení však aktuálně nedisponují dostatkem výkonu, jenž je potřebný pro plnohodnotný VR zážitek v prémiové kvalitě. Alespoň tak to vidí firma. Z tohoto pohledu je to pochopitelné – produktová řada Applu obsahuje převážně přenosná zařízení, a kdyby se americká společnost rozhodla pro update svého Mac Pro, cílová skupina toužící po VR by byla vcelku malá.

01_no_oculus_rift_support_for_mac

Chceme zařídit podporu Riftu pro macOS, ale v aktuálním plánu pro to není prostor, a pokud mohu říct, dalších šest měsíců ještě nebude.

Přestože první vývojářské verze byly dostupné i pro Macintosh, na seznamu podporovaných zařízení při vydání finální verze chyběl. Nebyl tu vypsán žádný Mac, přestože i PC za 800 dolarů zvládne potřebné parametry naplnit. Silnější grafické karty nejsou u Applu prioritou, což je důvod, proč firma v tuto chvíli neplánuje připravit VR headset pro Mac.

02_no_oculus_rift_support_for_mac

Mitchell slíbil, že se na podporu Maců v budoucnu opět podívají, ale příprava v dostatečné kvalitě by požadovala hodně investic, času a energie.

Pro nás je skutečnou výzvou už jen to, kolik do toho musíme investovat, protože správná příprava a zaručení kvalitního zážitku požaduje hodně času a energie.

Nemusíte ale smutnit, pokud si chcete zahrát nějakou tu VR hru. Nedávno se na internetu objevily spekulace, že tým o velikosti tisíce lidí právě v Applu pracuje na AR a VR. S větší pravděpodobností se však zaměřuje spíš na iPhony než na Macy. Tim Cook hned několikrát v minulosti naznačil, že dává přednost spíše AR, protože augmentovanou realitu potřebujeme více než novou dimenzi. Snad má pravdu, už se nemůžeme dočkat, s čím Apple přijde.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!