00_microsoft_office_support_for_touch_bar_cover

Podpora Touch Baru u Microsoft Office je dostupná k testování

#Novinky
2017. 02. 09.

Podpora Touch Baru pro svatou kancelářskou trojici – Word, Excel a PowerPoint – právě dorazila. Jestliže se jednoduše nedokážete zapamatovat některé funkce v Excelu, nebo pokud se chcete prostě jen více věnovat textu, který editujete, je čas na aktualizaci.

Přestože se o podpoře ze strany kancelářských aplikací Microsoftu mluvilo již v průběhu října během představování Touch Baru, museli jsme si na ni počkat až do teď. Zážitek stále není úplně kompletní, můžete totiž stahovat pouze Insider beta verze. Nicméně konečně máme něco hmatatelného. Několikaměsíční zpoždění pak není problém, jelikož většina uživatelů kvůli nedostatečnému naskladnění nového laptopu zatím Touch Bar nemá.

01_microsoft_office_support_for_touch_bar

Díky integraci Touch Baru se dočkáte přesně toho, co byste očekávali – ve Wordu, PowerPointu, Excelu a Outlooku nyní získáte rychlejší formu úpravy dokumentů. Můžete zde formátovat fonty, dělat je tučné nebo v italice, podtrhovat nejdůležitější myšlenky textu, přebarvovat jednotlivé znaky a řadit vše do různých seznamů. Vše máte na dosah prstu. Největší novinkou v případě Wordu je pak funkce, kdy stisknutím tlačítka přejdete do Focus Modu, jenž skryje všechny lišty a editační okna, čili se můžete skutečně zaměřit pouze na práci.

V případě PowerPointu je kromě rychlého formátování perfektní přesun objektů. Pochopitelně je možné se posouvat i mezi slidy. V Excelu vám Touch Bar zase pomůže během zadávání funkcí – okamžitě se na dotykové liště objevují predikce funkcí poté, co do buňky napíšete rovnítko. Najdete zde i nejčastěji používané funkce, jako jsou třeba suma nebo průměr. Návrhy můžete potvrdit nebo zrušit pomocí kliku na červené a zelené tlačítko.

02_microsoft_office_support_for_touch_bar

I Outlook se stal o něco chytřejším. Většina tlačítek pro správu mailů se objeví na Touch Baru, máme tu však i užitečnou funkci s připojením nedávno upravovaného dokumentu k mailu. Je rovněž možné sledovat svůj kalendář nebo seznam úkolů, a to pomocí tlačítka „Today“ – to pomůže ve správě dat a výročí. Rychle také můžete přijímat a ukončovat skypové hovory, stejně tak je tu tlačítko pro rychlé sdílení obrazovky.

03_microsoft_office_support_for_touch_bar

V součtu prostě dostáváme to, co bychom očekávali. Ti, kdo jsou netrpěliví, můžou vyzkoušet beta verzi, ale na vydání finální verze pravděpodobně nebudeme čekat nijak dlouho. Ti statečnější z nás se mohou k Office Insider programu přihlásit zde.

Zdroj: 9to5mac

Přidejte komentář