imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Populární Wine se dočkal významné aktualizace


Ať už z jakéhokoli podivuhodného důvodu spouštíte na macOS aplikace pro Windows, jistě znáte legendární Wine či nějaký program pro virtualizaci (Virtual Box, Parallers desktop nebo přímo Boot Camp). 

Wine 2.0 dokáže virtualizovat program pro Windows a spustit ho tak na jakémkoli Macu bez nutnosti zabírání obřího místa v RAM paměti a náročnosti na procesor.

Wine1Před devíti lety vydali vývojáři první verzi svého programu. Nutno říci, že od té doby nedorazila žádná aktualizace a v dnešní době byl Wine 1.0 celkem nepoužitelný. Nespustil skoro žádné aplikace a celkově byl nespolehlivý. Před pár dny ale přišli vývojáři s novou verzí na 2.0. Mezi novinky této verze patří zejména podpora 64 bit procesorů a vysokého rozlišení Retina. Dále je program výkonnější a celkově spolehlivější.

Pokud si tedy nechcete kvůli pár Windows programům kupovat Parallels Desktop, nebo instalovat Windows přes Boot Camp, doporučujeme Wine 2.0.

V programu byste měli spustit základní programy, ale náročné hry neočekávejte. Na to zkrátka není Wine 2.0 stavěný a poslouží spíše v kancelářské práci.

Odkaz ke stažení: https://www.winehq.org

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!