0722.sdt-apple-ms-earnings

Populární Wine se dočkal významné aktualizace

#Novinky
2017. 02. 04.

Ať už z jakéhokoli podivuhodného důvodu spouštíte na macOS aplikace pro Windows, jistě znáte legendární Wine či nějaký program pro virtualizaci (Virtual Box, Parallers desktop nebo přímo Boot Camp). 

Wine 2.0 dokáže virtualizovat program pro Windows a spustit ho tak na jakémkoli Macu bez nutnosti zabírání obřího místa v RAM paměti a náročnosti na procesor.

Wine1Před devíti lety vydali vývojáři první verzi svého programu. Nutno říci, že od té doby nedorazila žádná aktualizace a v dnešní době byl Wine 1.0 celkem nepoužitelný. Nespustil skoro žádné aplikace a celkově byl nespolehlivý. Před pár dny ale přišli vývojáři s novou verzí na 2.0. Mezi novinky této verze patří zejména podpora 64 bit procesorů a vysokého rozlišení Retina. Dále je program výkonnější a celkově spolehlivější.

Pokud si tedy nechcete kvůli pár Windows programům kupovat Parallels Desktop, nebo instalovat Windows přes Boot Camp, doporučujeme Wine 2.0.

V programu byste měli spustit základní programy, ale náročné hry neočekávejte. Na to zkrátka není Wine 2.0 stavěný a poslouží spíše v kancelářské práci.

Odkaz ke stažení: https://www.winehq.org

Přidejte komentář