imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

macbook pro

Poslední modernizace MacBooků Pro je nejbrutálnější za posledních 7 let


Apple slíbil 70% navýšení výkonu. Ve skutečnosti je to 80 % a my jsme jenom rádi! MacBooky nebyly o tak moc výkonnější od modernizace z roku 2011.

Apple před pár dny nečekaně představil novou verzi MacBooků Pro.

Design sice zůstal stejný, ovšem výkon povyrostl do nebeských výšin. Nové modely totiž přichází s 8. generací procesorů Intel Coffee Lake, které přináší pro 13” a 15” verze dvě jáíra navíc. Ze 2 jader se tak dostaneme na 4 a ze 4 na 6, což v Geekbench 4 představuje nárůst výkonu o 80 %.

macbook pro

Výsledky zveřejnil samotný John Poole, zakladatel testu Geekbench. Podle něj je důležité se zaměřovat na vícejádrový výkon, jednojádrový vyrostl „pouze“ o 12-15 %. Nejlépe vypadá výkon vrcholné specifikace (Intel Core i9, 6 jader, 2,9 GHz, s Turbo Boost až 4,8 GHz). Ta získala 22 439 bodů, což je o 44,3 % více než loňský nejlepší výsledek s Intel Core i7, 4 jádra, 3,1 GHz, s Turbo Boost až 4,1 GHz.

Ještě zběsilejší čísla přináší 13” model. Jednojádrový výkon by měl povyrůst o 3-11 %, ten vícejádrový je ovšem úplně jinde. Nový nejlepší model (Intel Core i7, 4 jádra, 2,7 GHz, s Turbo Boost až 4,5 GHz) získal v Geekbenchi 17 557 bodů, tedy o 83,3 % více než nejlepší model roku 2017 (Intel Core i7, 2 jádra, 3,5 GHz, s Turbo Boost až 4,0 GHz).

macbook pro graf

Letošní vrcholní 13” model tak může směle konkurovat loňskému 15” modelu. Pro Apple se jedná o vynikající úspěch. Něco takového jsme neviděli od roku 2011, kdy byl představen první 15” MacBook Pro se 4 jádry. Tomu říkáme modernizace!

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.