00_touch_bar_banned_at_bar_exam_cover

Používání Touch Baru zakázáno na amerických univerzitách

#Novinky
2017. 01. 31.

Několik právních oddělení univerzit v USA narazilo na ukázkové řešení problému prvního světa, když v rámci férovosti zkoušek musela studentům nařídit vypnutí Touch Baru.

Většině lidí právě končí nebo skončilo zkouškové období na vysokých školách a studenti si konečně mohou trochu oddechnout a v noci se setkat s dlouho neviděným přítelem – spánkem. Američtí studenti mají toto neveselé období teprve před sebou, velké zkoušky (bar exam) jsou v plánu až na únor. S termínem „bar exam“ se mnoho z nás v životě nesetkalo a jde o specifickou zkoušku v rámci anglosaského právního systému, kterou je nutné složit, pokud se chce stát člověk právníkem (klasický diplom nestačí).

V Severní Karolíně nyní budou během všech zkoušek zakázány funkce Touch Baru, teoreticky však podobné pravidlo přinesly i školy z dalších států. V některých případech, třeba ve státu Kalifornia, jsou pravidla hodně striktní: kompletně zde zakázali používání MacBooků Pro s Touch Barem. Důvodem je, že každý student může svou zkoušku skládat na počítači, jen si pro její složení musí nainstalovat speciální program ExamSoft, jenž blokuje všechny možnosti počítače, skrz které by mohl student podvádět. Problémem však je, že Touch Bar tento software nezahrnuje.

01_touch_bar_banned_at_bar_exam
Na amerických univerzitách je používání počítačů od Applu běžnou záležitostí.

Toto je upozornění pro všechny uchazeče, kteří budou během Bar Examination v Severní Karolíně v únoru 2017 používat svůj počítač. Jestliže máte v plánu využívat nejnovější verze MacBooku Pro s Touch Barem, bude nutné deaktivovat funkci Touch Baru pro umožnění vstupu do testovací místnosti.

Pro vypnutí Touch Baru: Jděte do Docku, otevřete System Preferences, následně dvojklikem vyberte Keyboard, poté z nabídky zvolte „Touch Bar Shows“ a vyberte Expanded Control Strip.

Upozorňujeme zároveň, že na začátku zkoušky požádá hlídající personál všechny, kdo používají MacBook Pro s Touch Barem, aby se přihlásili a personál mohl zkontrolovat, že jsou funkce na jejich Touch Barech vypnuté.

Evidentně se zástupci školy obávají zneužití funkce Touch Baru, i když to nikde ve svém sdělení přímo neuvádí. Zdroje magazínu Macrumors uvádí, že ExamSoft zakázal funkce Touch Baru například z důvodu prediktivního doplňování slov, jíž by šlo velice dobře zneužít k zisku neférové výhody. Nehledě na to, že studenti, kteří mají alespoň základní povědomí o programování, by s trochou toho kódu dokázali snadno vytvořit software, jenž by následně přinesl neomezené možnosti podvádět.

02_touch_bar_banned_at_bar_exam
V Číně tento problém ještě nějakou dobu nebudou muset řešit.

Za našich mladých let jsme podobné problémy neměli. Jen tužka a papír a dobré známky se jen sypaly…

Zdroj: Macrumors

Přidejte komentář