imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Používejte originální USB kabely! Ale proč?


Jakmile jednou dojde na nákup příslušenství, malý hlásek v hlavě se neustále ptá: „Proč bych si měl kupovat drahé originální kabely od Applu, když na internetu najdu (skoro) to samé za mnohem nižší cenu?“ Ale jsou opravu stejné? Jdeme zbořit pár mýtů a ukázat si, proč kupovat originální kabely.

Přestože bezdrátový svět se k nám už pomalu dostává, stále na mnoho úkonů potřebujeme kabely. Abyste mohli denně používat iPhone, potřebujete kabel s Lightning koncovkou na jedné straně a s USB koncovkou na druhé. Dokud nepřijde bezdrátové nabíjení (doufejme, že už u iPhonu 8), žije naše zařízení z energie z kabelu.

Nabíječky od Applu ale patří k těm nejméně bytelným. Zaživa je zvládne sežrat i činčila, přivření do dveří nepřežijí téměř s jistotou. Jde rovněž o mistry ve zmizení, během vteřiny se vám ztratí kdekoliv a kdykoliv. Jestliže pak nechcete tahat svůj jediný kabel všude s sebou, musíte jich pořídit hned několik. Jeden domů, jeden do práce apod. Kabel navíc se také bude vždycky hodit.

01_why_use_original_lightning_to_usb_cable

Originální metrový kabel vyjde na téměř 600 Kč. Protože rozhodně nejde o levnou záležitost, jistě vás bude lákat mrknout i na další možnosti. Internet jich skrývá celou řadu. Ale musíte zůstat silní, ušetření několika korun se totiž může obrátit ve ztrátu mnohem dražšího zařízení, třeba právě iPhonu. Požívání nepravých a necertifikovaných Lightning kabelů může vést k:

  • poškození iOS zařízení;
  • kabel se rychle zničí;
  • nabíjecí konektory odpadnou, zahřejí se nebo přesně nesedí;
  • zařízení se pomocí nich nenabije či nesynchronizuje.

Žádná z možností nezní úplně parádně, že? Ale jak si můžete být jisti, že jde o originální kabel? Apple vám naštěstí sám pomáhá. Na jeho webu snadno naleznete informace o tom, jak originální a falešný kabel rozpoznat. Na první pohled se sice mohou zdát stejné, když se však člověk zaměří na detaily, není problém je najít.

02_why_use_original_lightning_to_usb_cable

V případě zakoupení použitého iPhonu chce zjistit, zda v krabici skutečně nechybí žádný z dodávaných kabelů či přípojek. Někteří prodejci místo nich přibalují levné, neoriginální příslušenství. Nenechte se oklamat a vše kontrolujte. Obecně platí, že byste měli dávat pozor na všechno, co krabice obsahuje, nejen třeba na telefon samotný.

Jestliže byste rádi sáhli po něčem lepším než je obyčejný bílý kabel, není problém, vždy však sahejte po příslušenství s logem „Made for iPhone“. Tyto kabely jsou schváleny Applem a můžete se na ně spolehnout. USB-C-Lightning kabely jsou vyráběny pouze Applem. Neexistují žádné „Made for iPod/iPhone/iPad“ USB-C-Lightning kabely.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!