imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

iphone x a iphone 8 plus

Poznáte, která fotka byla pořízena iPhonem X a která iPhonem 8?


Všechny podobnosti a rozdíly mezi iPhonem X a iPhonem 8 (Plus) jsme si již rozebrali. Mezi nimi jsme se podívali i na fotoaparát, který je jen o něco málo lepší v iPhonu X. Co přesně to znamená v reálných situacích?

Všichni moc dobře ví, že Apple označil z produktů představených v září jako další vlajkovou loď iPhone X. Ovšem ani iPhone 8 se nemá za co stydět. Pro některé může být 8 dokonce lepší volbou a ne jen kvůli nižší ceně. To se týká zejména verze Plus, která je kromě OLED displeje a Face ID prakticky stejná jako iPhone X. Oba modely mají 12 megapixelovou soustavu dvojitého fotoaparátu. Ani jednomu nechybí Portrait mode, Portrait Lighting a apertura širokoúhlého objektivu f/1,8.

Apertura teleobjektivu iPhonu X f/2,4 je jen o něco málo lepší než Plus a jeho f/2.8. Otázkou je, zda bude tento malinkatý rozdíl vidět, nebo ne. Nechte rozhodnout vaše vlastní oči. Níže naleznete výběr několika stejných fotografií vyfocených těmito dvěma telefony. Kterou fotografii vyfotil jaký telefon naleznete na konci článku.

1

pán pán

2

žena žena

3

žena žena

4

žena

Řešení:

1) Vrchní je iPhone X, spodní iPhone 8 Plus.
2) Vrchní je iPhone 8 Plus, spodní iPhone X.
3) Vrchní je iPhone 8 Plus, spodní iPhone X.
4) Levá je iPhone X, pravá iPhone 8 Plus.

Zdroj: CNet

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.