imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

přechod z androidu na iphone

Přechod z Androidu na iPhone v sedmi krocích


Pokud jste přemýšleli nad tím, že svého Androida vyměníte za iPhone, máme pro vás dobrou zprávu: celý proces je strašně jednoduchý. Veškerá svá osobní data si můžete ze svého starého telefonu přenést na svůj nový iPhone v rámci sekund.  Přecházíme z Androidu na iPhone v sedmi snadných krocích.

Apple v poslední době produkuje jedno video za druhým na téma přechodu z Androidu na iPhone a tak jsme si řekli, že si celý proces trochu osvětlíme, jelikož ne všichni lidé musí znát aplikaci Move to iOS. S její pomocí si můžete snadno zkopírovat svá ceněná data včetně kontaktů, e-mailů, záložek apod. v několika málo krocích.

Ze všeho nejdříve si aktualizujte své zařízení Android na nejnovější verzi (Android 4.0 a novější) a nezapomeňte aktualizovat i svůj iPhone. Pokud máte úplně nové zařízení, pak to nebude problém, nicméně pokud máte nějakou starší verzi, určitě byste měli mít alespoň iOS 9. Přenos dat nepoběží na systémech starších než iOS 9, což znamená, že již nepodporované systémy následující věci nebudou umět.

Stáhněte si z Google Play aplikaci Move to iOS, připojte se k síti wifi a pro jistotu dejte telefon také do nabíječky. Může se stát, že zapomenete na nějaká data na vaší SD kartě, která budou pro přenos na nový iPhone příliš velká, to ale nevadí, můžete si přímo vybrat, které položku přeneseny budou, a které ne. Pro přenos souborů obnovte váš iPhone do továrního nastavení. Pokud jste jej už začali používat a nová data byste si rádi ponechali, vytvořte si zálohu, ze které je posléze obnovíte.

přechod z androidu na iphone
  1. Prvním krokem po obnovení továrního nastavení je nastavit iPhone jako nové iOS zařízení a vybrat možnost Move Data from Android. Pokud se vám to nepodaří, budete muset začít od začátku, vaše data by ale měla zůstat v pořádku.
  2. Otevřete na vašem starém telefonu aplikaci Move to iOS. V ní potvrďte souhlas s podmínkami užití a vyžádejte si verifikační kód pro přenos.
  3. Na vašem iPhonu by se měl objevit kód o 6 až 10 znacích.
  4. Vepište kód do vašeho starého telefonu a vyčkejte na obrazovku Transfer Data.
  5. Nyní si můžete zvolit, co chcete přenést. Například e-maily, kontakty, fotografie, videa, záložky (pokud používáte Chrome, aktualizujte ho na nejnovější verzi), kalendář, historii atd. Přenos dat může nějakou dobu trvat. Doba přenosu je závislá na rychlosti internetu a velikosti přenášených dat. Za žádných okolností nepřerušujte přenos dat, i kdyby jeden z telefonů zobrazil, že je přenos dokončen.Aplikace Move to iOS zkopíruje aplikace používané na Androidu automaticky, pokud jsou samozřejmě dostupné na App Storu (v 99 % je dostupné vše). Aplikace, které nejsou zdarma, budou přidány do vašeho wishlistu v iTunes. Ty si posléze budete muset zakoupit znovu, pokud je budete chtít nadále používat.
  6. Jakmile oba telefony zahlásí konec přenosu, přesuňte se na váš iPhone a dokončete jeho nastavení.
  7. Pro jistotu ještě zkontrolujte, zda opravdu došlo k přenosu všech vámi požadovaných dat. Pokud ne, můžete si chybějící věci přidat přes iTunes.
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!