imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Představen nový Xbox a sedmá Forza


Kompletně předělaný a brutálně výkonný Xbox byl včera konečně představen, dočkali jsme se i několika záběrů z Forza Motorsport 7 a vypadají nádherně.

Upřímně řečeno, včerejší představení Microsoftu mají s Applem velice málo společného, ale nutno dodat, že rádi hrajeme hry na konzoli od Microsoftu a je jasné, že právě řada z uživatelů Macu jsou ti, kdo sáhli po Xboxu jako herním zařízení (stejně jako my).

Xbox One X

Až do oficiálního představení se o nové konzoli mluvilo jako o Xboxu Scorpio, včera jsme se však dozvěděli oficiální název Xbox One X.

Proč jej kupovat? Zejména kvůli výkonu a kvůli tomu, že máme 4K televize. Nový Xbox v sobě skrývá 12 GB RAM a výkon 6 teraFLOPS. Nechybí ani nové chlazení kapalinou. Jen si zkuste zmíněná data porovnat s něčím známým, třeba iMacem Pro od Applu – ten bude stát desetkrát tolik a zvládne dosáhnout na 12 teraFLOPS. Jasně, iMac Pro bude počítač s monitorem, ale také má cenovku na 5 tisících dolarů.

Xbox One X tedy bude silný, díky tomu si budeme moci zahrát naše oblíbené hry ve 4K v 60 FPS. Sami se můžete podívat na trochu nudné představovací video o tom, jak bude One X vypadat:

Cena je bohužel také trochu vyšší. Mnoho lidí očekávalo, že zásadně silnější konzoli Xbox One X seženou za stejnou cenu jako jeho produkty od konkurence čili za obvyklých 250-300 dolarů. Tím by Microsoft soupeře úplně zničil, ale to se nestalo. Cenovka vyletěla na 500 dolarů, což je dvojnásobek ceny slabšího Xbox One S. Nový Xbox bude celosvětově dostupný od 7. listopadu.

Forza Motorsport 7

Mimo hromady dalších her bylo představeno i pokračování slavné závodní série Forza Motorsport. Sedmý díl se dočkal obrovského vylepšení, a to i po stránce zvuku, což hráči žádali již delší dobu. Bylo to ostatně potvrzeno samotnými vývojáře během vlastního představení.

Zde je trailer:

Zde je pětiminutové video z Nürburgringu:

A jestli vám to náhodou nestačilo, zde je několik fotek ze hry:

01_new_xbox_and_forza 02_new_xbox_and_forza 03_new_xbox_and_forza 04_new_xbox_and_forza
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!