imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Přenášejte fotky a videa vzduchem


Přenos souborů mezi dvěma zařízeními je na bezdrátových sítí velmi efektivní. Nemusíte tahat žádné kabely či jiné propriety. Ke zjednodušení přenosu videa a fotek pak slouží jednoduchá aplikace Photo Transfer App.

1. Proč a jak posílat

Je mnoho důvodů, proč si posílat fotografie a videa mezi různými iOS zařízeními. Můžete chtít například poslat velké množství fotografií nebo videí někomu dalšímu bez toho, abyste je museli posílat emailem nebo například přes Dropbox. Anebo chcete na velkém displeji iPadu pohodlně stříhat video, které jste natočili na iPhonu nebo iPod touch. Důvodů může být skutečně spousta.

2. Odeslat nebo přijmout

Vše, co budete potřebovat, je aplikace Photo Transfer App. Najdete ji v App Store a nad ostatními vyniká především tím, že umí přenášet také videa a navíc je umí uložit zpět do aplikace Obrázky. Díky tomu s nimi budou umět pracovat všechny systémové aplikace.

Vše, co po instalaci aplikace a jejím spuštění musíte udělat, je rozhodnout se, zda chcete soubory přijmout (Receive) nebo odeslat (Send).

hero-mac-800
3. Přenos mezi iOS zařízeními

Pokud chcete posílat média mezi dvěma iOS zařízeními, musí být obě na stejné Wi-Fi síti a na obou musí být nainstalována aplikace Photo Transfer App. Spusťte ji a na jednom z nich zvolte na první obrazovce možnost odeslání, a na druhé přijímání. Na druhé obrazovce klepněte na volbu Another iPhone or iPad (Jiný iPhone nebo iPad). Na přijímacím zařízení jste hotovi, na zařízením odesílajícím klepněte na volbu Select Photos & Videos (Zvolte fotky a videa) a po jejich výběru se automaticky spustí přenos.

4. Přenos z iOS do počítače

Stejným způsobem můžete přenášet soubory také do počítače, pouze na druhé obrazovce zvolíte volbu Apple Computer nebo Windows Computer podle toho, jakým operačním systémem je vybaven počítač, na který chcete fotky odeslat. Po zvolení fotografií k odeslání si všimněte samostatně uvedené síťové adresy. Tu opište do adresního políčka vašeho webového prohlížeče. Připojíte se tím přímo k telefonu a jednoduše můžete jednotlivá média stáhnout samostatně, nebo jako součást balíku.

04b
5. Přenos z počítače na iOS

Úplně stejným způsobem můžete také odesílat fotky a videa také do mobilního zařízení. Jen je třeba mít na paměti, že především videa je třeba mít přesně v tom formátu, kterému iPad nebo iPhone rozumí.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!